Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
5,364 İzlenme
Jurassic World 2 Yıkılmış Krallık
6.2 IMDB Puanı

Jurassic World 2 Yıkılmış Krallık

(Jurassic World: Fallen Kingdom)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 8dk
Yönetmen
Senaryo Colin Trevorrow, Derek Connolly, Michael Crichton
Jurassic World: Fallen Kingdom ya da Jurassic World Yıkılmış Krallık izle filmi 2018 yılında J. A. Bayona yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Jurassic World izle filminin devamı olan ve Jurassic Park filmlerinin beşincisi olan aksiyon ve bilim kurgu filmleri türündeki ABD yapımı bu filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, BD Wong ve Jeff Goldblum, Toby Jones, Ted Levine ve Rafe Spall gibi oyuncular bulunuyor.

Jurassic World Yıkılmış Krallık izle filminin konusu ise ilk ilk filmde yaşanan olaylardan sonra bir paralı asker grubu parktaki T-rex kalıntılarından DNA alabilmek için Nublar Adası’na gider. Ancak çalışma sırasında hayatta hayatta kalan dinazorlar olduğu ortaya çıkar ve bir T-rex onlara saldırır. Bir mahkeme sırasında ise Nulbar’da yaşayan dinazorlar için Ada’da gerçekleşecek bir volkanik dağın patlayacağı bilgisinden sonra dinazorların geleceği ile ilgili bir oturum gerçekleşir. Dr. Ian Malcolm dinozorların doğal olarak yok olması gerektiğini savunur ancak Claire Dearing, dinazorları kurtarmak için bir ekip kurar. Mahkeme ise dinazorları kurtarma konusunda aksi yönde bir karar verir. Sir Benjamin Lockwood, Claire'i malikanesine çağırır ve yardımcısı Eli Mills ile dinozorları yeni bir adaya yerleştirme planını anlatır. Claire'in, özellikle Blue'nun yerini belirlemek için parkın dinozor izleme sistemini yeniden etkinleştirmesi gerekmektedir ve yardım için Owen Grady'yi işe alır.

Kısa bir arama sonucunda Owen, Zia ve paralı asker grubu Blue'yu bulur. Ancak Blue’nun kestirilemeyen hareketleri neticesinde ortalık bir anda kızışır ve Owen sakinleştiriciyle vurulur. Wheatley ve paralı asker ekibi Owen, Claire ve Franklin'i adada bırakar adayı terk eder ve Blue’yu tedavi etmesi için Zia’yı zorla yanlarında götürür. Adada kalan dinazorlar sie ölüme terk edilir. Claire, Franklin ve Owen ise volkanik patlamadan son anda kurtularak gizlice gemiye binmeyi başarırlar.

Yakalanan dinozorlar, karaborsada açık artırmaya çıkarılır. Ayrıca Dr. Henry Wu tarafından geliştirilen ve dinozorların genetiği ile oynanarak üretilen Indoraptor'un tanıtımı yapılır. Indoraptor’un amacı ise savaşlarda bir silah olarak kullanılmasıdır. Unutulmaz filmler arasında yer alan Jurassic Park serisinin beşinci filmi olan Jurassic World Yıkılmış Krallık izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan izle.