Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

7,113 İzlenme
Kadın Kokusu
8.0 IMDB Puanı

Kadın Kokusu

(Scent of a Woman)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 36dk
Kategori
Yönetmen
Senaryo Giovanni Arpino, Bo Goldman, Ruggero Maccari
Scent of a Woman izle Kadın Kokusu izle filmi 1992 yılında Martin Brest yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Bo Goldman’ın Darkness and Honey isimli romanından beyazperdeye uyarlanan Kadın Kokusu full izle filmi 1 Oscar Ödülü, 10 adaylık ve toplamda 5 ödül kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Chris O'Donnell, James Rebhorn, Philip Seymour Hoffman, Gabrielle Anwar gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Dram filmleri türünde yapılmış en iyi filmlerden biri olan Kadın Kokusu Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Özel bir kolejde bursu olarak okuyan Charlie Simms isimli zeki bir öğrenci paraya ihtiyacı olduğu için yeni yıl tatili için ailesinin yanına gidemez ve tatile giden bir ailenin emekli bir yarbay ve aynı zamanda kör olan Frank Slade’e bakmak için iş bulur. Frank Slade ise aşırı huysuz ve aynı zamanda sert bir karakterdir. Bu sırada okulda ise Charlie’nin zengin arkadaşlarından birkaçı okul müdürüne bir eşek şakası yaparlar. Okul müdürü Trask ise şakayı yapan öğrencileri bulmak için bazı öğrencileri sorgular ve olaya tanık olan Charlie ve George’a ulaşır.

Trask iki öğrenciden şakayı kimin yaptığını öğrenmek ister ve daha sonra George’u yollar. Charlie ile yalnız kaldıklarında ona Harvard Üniversitesine gidebilmesi için referans mektubu yazacağını söyler ancak tek şartı arkadaşlarını ifşa etmesidir. Kadın Kokusu full izle filminde daha sonra Charlie, iş için gittiği evde Frank ile tanışır ve Frank ona eşyalarını hazırlattıktan sonra beklenmedik bir şekilde New York’a giderler. İkili New York’da önce güzel ve pahalı bir restorana daha sonra da ünlü bir otele giderler. Frank şakayla karışık bir şekilde intihar edeceğini ve öncesinde eğlenmek istediğini belirtir ancak Charlie bunun şaka olduğunu zanneder.

Ertesi gün Frank’in kardeşine habersiz olarak ziyarete giderler ve Frank burada kasıtlı olarak taşkınlık çıkararak ortalığı karıştırır. Daha sonra Charlie, Frank’in kör olmasına sebep olan olayı öğrenir. Daha sonra otele döndüklerinde Charlie, Frank’e okula karşı karşıya kaldığı zor durumdan bahseder ve Frank ona arkadaşlarını ispiyonlamasını ve Harvard’a gitmesini tavsiye eder. Kadın Kokusu altyazılı izle filminde daha sonra ikili ertesi gün yine lüks bir restoranda yemek yerken Charlie, Frank’in kokulara karşı hassas olduğunu fark eder. Frank yanlarından geçen güzel ve genç bir kadının kokusunu fark eder ve bir süre sonra onunla tanışır ve dans ederler.

Aynı gece Frank bir eskort çağırır ve ertesi sabah Charlie ile bir galeriye giderek bir Ferrari kiralayıp kör bir şekilde New York sokaklarında Ferrari ile sürat yaparak sonrasında trafik polisi tarafından durdurulurlar. Ancak Frank’in konuşma kabiliyeti sayesinde polisi ikna ederler. Otele döndüklerinde ise Frank, Charlie’yi sigara alması için yollar ancak odadan çıkan Charlie bir süre sonra şüphelenir ve hemen odaya geri dönerek intihar etmek üzere olan Frank’i ikna etmeye çalışır. Kısa bir tartışmanın ardından Frank ikna olur ve New England’a geri dönerler.

Charlie okula döndüğünde ise onu gergin anlar beklemektedir. Çünkü George babasına her şeyi anlatmıştır ve gençler tüm okul önünde disiplin soruşturmasına tutulurlar. Okul müdür Trask herkesin önünde olayı sorgularken Frank salona gelir ve Charlie’nin velisi olarak duruşmaya katılır. İlk başta George konuşur ve babasının zengin olması sebebiyle olaydan sıyrılmayı başarır. Charlie ise arkadaşlarını satmama konusunda ısrar edince Trask onu okuldan atmak için karar vermek üzere jüriye danışır. Bu kararın ardından Frank olaya müdahil olur ve sahneye gelerek bir konuşma yapar.

Konuşmasının ardından bütün salon Frank’i alkışlar ve jüri Charlie’ye ceza vermez. Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan Scent of a Woman izle ya da Kadın Kokusu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek par halinde donmadan keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın