Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
16,880 İzlenme
Kaos Yürüyüşü
5.8 IMDB Puanı

Kaos Yürüyüşü

(Chaos Walking)
Yönetmen
Senaryo Gary Spinelli, Patrick Ness, Lindsey Beer
2021 yılında vizyona giren Chaos Walking izle ya da Türkçe adıyla Kaos Yürüyüşü izle filmi, Doug Liman yönetmenliğinde gösterime girmiştir. Senaryosu Patrick Ness ve Christopher Ford tarafından kaleme alınan Kaos Yürüyüşü full izle filmi ABD yapımı olup distopik bir dünyada geçen macera ve aksiyon filmleri türünde olan fantastik bir filmdir. Patrick Ness’e ait 2008 yılında yayınlanan Chaos Walking kitabından uyarlama olan filmin oyuncu kadrosunda ise Daisy Ridley, Tom Holland, Mads Mikkelsen, Demián Bichir, Cynthia Erivo, Nick Jonas, David Oyelowo gibi oyuncular yer almaktadır.

Distopik filmler severlerin kesinlik izlemesini tavsiye ettiğimiz ve başrolünde Tom Holland’ın yer aldığı Kaos Yürüyüşü Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, uzak bir gelecek Yeni Dünya’nın tüm insanları erkeklerden oluşmaktadır. Ayrıca herkes birbirinin düşüncelerini görüp duyabilmesine neden olan gürültü adı verilen bir durumdan etkilenmektedirler. Yeryüzündeki koloniler The Spackle adı verilen yerli bir türlerle birlikte tüm kadınların öldüren ve erkeklerin yarısının hayatta kaldığı bir savaşa girmişlerdir. Todd Hewitt, üvey babaları Ben Moore ve Cillian Boyd ile birlikte yaşamaktadır. Ayrıca rahip Aaron ve belediye başkanı David Prentiss ve oğlu Davy’de aynı yerde yaşamaktadır.

Chaos Walkin Türkçe Dublaj izle filminde Prentiss Gürültüsünü kontrol etmeyi öğrenir ve başkaları tarafından düşüncelerinin görülmesini zorlaştırmıştır. Kendi kolonisi ile bağlantısını kaybeden bir uzay gemisi Yeni Dünya'ya yaklaşır ve gezegeni araştırmak için bir keşif gemisi gönderir, ancak gemi Yeni Dünya’ya zorunlu iniş yapmak zorunda kalır. Todd ise buna şahit olur. İşten kasabaya dönen Todd, düşüncelerini gizleyemez ve diğer insanlar onun düşüncelerini görerek bir geminin düştüğünü öğrenirler. Bir grup adam geminin enkazını araştırmak için yola çıkar ancak kurtulan kimseyi bulamazlar.

Todd ise yalnız olduğu sırada kazadan kurtulan tek kişi olan Viola ile tanışır. Ancak hayatında daha önce hiç görmediği için Viola’yı görünce şok olur. Bir süre sonra adamlar Viola'yı yakalar ve Viola belediye başkanının evine getirilir ve sorguya çekilir. Prentiss ise Viola’ya Velvele’nin ne olduğunu ve gezegenlerinde neler olduğunu açıklar. Bu sırada Davy, ona göz kulak olmakla suçlanır ve Davy farkında olmadan Viola'nın aletlerinden biriyle oynar, bu da onun duvarlarda büyük delikler açmasına neden olarak Viola'nın kaçmasına yardımcı olur.

Bir süre sonra Kaos Yürüyüşü hd izle filmindePrentiss, Viola'nın kolonisinin ana gemisiyle temas kuramamasını ve Yeni Dünya’ya gelmelerini engellemekten bahsedildiğini duyar. Bu sırada Viola, Todd'un ailesinin ahırında saklanır ve Todd en sonunda onu yine bulur. Todd, Prentiss'in adamlarından Viola'yı saklamaya çalışır ve Ben, Todd'a Viola’nın Farbranch adlı başka bir yerleşim yerinde daha güvende olacağından bahseder. Daha sonra Prentiss ve adamları çiftliğe gelir, ancak Todd ve Viola çok önceden kaçmıştır. Ancak Davy Cillian’ı öldürünce, Ben onlara katılmak zorunda kalır.

Viola, Todd'a, 4.000'den fazla yolcu taşıyan büyük bir Koloni Gemisinden olduğunu ve ailesinin Dünya'dan Yeni Dünya'ya 64 yıllık yolculuk sırasında öldüğünü açıklar. Todd ise Violar’ya gerçek anne babasını hiç tanımadığını söyler. Bir süre sonra iki bir Spackle ile karşılaştıklarında, Todd kendini savunmak için onu öldürmeye çalışır, ancak Viola tehlikeli görünmediği için onu durdurur. Kısa süre sonra ikili Farbranch'a ulaşırlar. Burada Todd, annesinin günlüğünü bulur, ancak okumayı bilmediği için Viola onun yerine günlüğü okur. Günlükte, kadınların yerli uzaylılar tarafından değil, Prentiss ve Prentisstown erkekleri tarafından öldürüldüğü yazmaktadır.

Chaos Walking izle filminde erkekler, kadınların düşüncelerini duyabilmek istediklerinde, onların düşüncelerini bilmemeye dayanamamışlardır. Todd, bu duruma oldukça öfkelenir ve kendisine söylenen her şeyin bir yalan olduğunu öğrenir. Prentiss ve adamları tekrar Viola almak için gelir, ancak Todd yalan söylediği için ona kızgındır. Todd ve Viola kaçarken Ben, Prentiss ve adamlarının dikkatini dağıtmak için Viola'nın bir görüntüsünü kullanır. Oldukça ilginç bir senaryoya sahip olan Chaos Walking izle ya da Kaos Yürüyüşü izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde Full HD ve 1080p kalitede izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum