Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

55,293 İzlenme
Kaptan Amerika İlk Yenilmez
6.9 IMDB Puanı

Kaptan Amerika İlk Yenilmez

(Captain America: The First Avenger )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures, Marvel Studios
  • Film Süresi 2sa 4dk
Yönetmen
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon
Marvel filmleri dendiğinde akla gelen ilk filmlerden biri olan Kaptan Amerika İlk Yenilmez Full HD izle ingilizce adı ile Captain America: The First Avenger filmi 2011 yılında vizyona giriyor. Marvel sinematik evreninin ilk kahramanlarından biri olan Kaptan Amerika’nın hikayesini anlatan filmin başrolünde Steve Rogers yani Kaptan Amerikayı canlandıran Chris Evans’ı yönetmen koltuğunda ise Joe Johnston’u görüyoruz. Filmin senaristliğini ise Christopher Markus ve Stephen McFeely yapmıştır. 370 milyon $ hasılat yapan filmin maliyeti ise 140 milyon $’dır.

Kaptan Amerika 1 Full Hd izle Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izle seçenekleri ile izleyebileceğiniz filmin konusuna gelecek olursak, ikinci dünya savaşı sırasında çelimsiz, zayıf ve güçsüz olan Steve Rogers gönüllü olarak ABD’nin süper asker yaratma programına katılır. Yapılan deneylerin başarılı olmasından sonra Rogers artık Amerika’nın artık yenilmez kahramanı olmuştur. Bu sırada Kuzey Kutbundaki bilim adamları Tesseract isimli bu dünyaya ait olmayan bir cisim bulmuşlardır. Bu organizasyonun adı ise HYDRA isimli şeytani bir gruptur ve liderleri Nazi subayı korgeneral Johann Schmidt nam-ı diğer Red Skull vardır. Red Skull, Tesseract’ı kullanarak ölümcül silahlar yapmaya başlar ve bu Nazi Almanyası ile savaşta olan Amerika’ya karşı çok büyük tehdit olmaktadır.

Steve Rogers’ın katıldığı süper asker projesinin başındaki Dr. Erskine öldürülmesi projenin rafa kaldırılmasına neden olur ve Rogers’a askerlere motivasyon olması için gösterilere çıkması teklif edilir ve Steve gönülsüz olarak kabul eder. Steve, İtalya’da bir turnede çocukluk arkadaşı Bucky Barnes’ın Naziler tarafından esir alındığını öğrenir ve arkadaşını kurtarmak için Ajan Carter ve Howard Stark’tan yardım ister. Sonunda Hydra’nın tesislerine sızmayı başaran kahramanımız çocukluk arkadaşı Bucky Barnes’ı kurtarır. Böylece karargahının gözüne giren Steve Kaptan Amerika ünvanına kavuşur ve kendisine verilen timler operasyonlar yapmaya başlar. Kaptan Amerika’nın başarısı Stark’ın da dikkatini çeker ve ona yok edilmesi imkansız olan vibranyum çeliğinden daire şeklinde bir kalkan verir. Kaptan Amerika’nın HYDRA’ya karşı operasyonları sürdüğü sırada Carter’a karşı hisleri artmaya başlar ve aşık olur.

Türkçe Dublaj ve türkçe altyazılı izle 720p ve 1080p seçenekleriyle izleyebileceğiniz filmin finalinde ise Kaptan Amerika ve Red Skull’un savaşına tanık oluyoruz. Red Skull’a karşı üstünlük sağlayan kahramanımız Tesseract ile birlikte içindeki uçağın New York’a düşmesini engellemek için kendisini feda eder ve uçakla birlikte okyanusa çakılır. Tesseract’ı o dönem Stark okyanustan çıkartır fakat Kaptan Amerika ve içinde bulunduğu uçağa ulaşılamaz. Öldüğü ilan edilir. Fakat yıllar sonra S.H.I.E.L.D. Steve’i bir buz kütlesi içinde bulur ve Nick Fury yaklaşık 70 yıldır uyuyan kahramanımıza yeni bir görev verir. Captain America The First Avenger - İlk Yenilmez Kaptan Amerika izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitemiz Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum