Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,852 İzlenme
Kara Kutu
6.2 IMDB Puanı

Kara Kutu

(Boîte noire)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amazon Studios
  • Film Süresi 1sa 40dk
Senaryo Wade Allain-Marcus, Stephen Herman, Emmanuel Osei-Kuffour
2021 yılında vizyona giren Black Box izle ya da Türkçe adıyla Kara Kutu izle filmi, yönetmenliğini Emmanuel Osei-Kuffour Jr.’ın yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Senaryosu Stephen Herman tarafından kaleme alınan Kara Kutu filmi bilim kurgu ve korku filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Mamoudou Athie, Phylicia Rashad, Amanda Christine, Tosin Morohunfola, Charmaine Bingwa gibi oyuncular yer almaktadır.

Kara Kutu Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Nolan Wright isimli adam bir trafik kazası sonucu hafızasını kaybeder. Aynı kazada eşi ölür ve kızıyla birlikte yaşamaya başlar. Nolan, hafıza kaybı nedeniyle geçmişini hatırlamakta ve yemek pişirmek ve kızını okuldan almak gibi temel görevleri yapmakta zorlanmaktadır. Erken yaşta olgunlaşan Ava, bu işlerin çoğunda ona yardımcı olur ve sosyal ortamlarda yetersiz kaldığında ona bahaneler uydurur.
Ava'nın okulundaki bir öğretmenden unutkan davranışıyla ilgili çok sayıda uyarı aldıktan ve işyerinde bir fotoğraf sözleşmesi alamayınca Nolan, hafızasını geri kazanmak için yardımcı olabilecek deneysel bir prosedürü seçmeye karar verir.

Nolan, arkadaşı Dr. Gary Yeboah ile konuştuktan sonra, kazadan sonra ilk getirildiği hastanede nörolog olan Dr. Brooks'tan yardım almaya karar verir. Hipnoz kullandıktan sonra, Dr. Brooks Nolan'ın zihnini araştırır ve onu deneysel prosedür için uygun bir özne olarak görür. Nolan, Dr. Brooks'un ve onun "kara kutusunun" yardımıyla zihninin derinliklerini keşfeder ve hafızasını yeniden kazanmaya çalışır. Ancak Black Box Türkçe Dublaj izle filminde bu zor bir süreçtir. Nolan operasyon sırasında yüzleri görmez ve sık sık paniğe kapılmasına ve anıları bırakmasına neden olan bir tür canavarla karşılaşır. Ancak bunun iyi yanı Ava ile daha normal ve sağlıklı bir ilişki kurmasına yardımcı olur.

Bir süre sonra Brooks, Nolan'la ilgilenmeye devam ettikçe geçmişinde karanlık bir gerçek olduğundan şüphelenmeye başlar ve Dr. Yeboah ona durumun böyle olmadığı konusunda güvence verse de, Nolan’ın endişesi artmaya başlar. En sonunda Kara Kutu izle filminde Dr. Brooks ile yaptığı bir seansta Nolan, hafızasındaki canavarı yener ve aynaya bakar, ancak onun hiç Nolan olmadığını fark eder. Daha sonra kendine geldiğinde gerçek kimliğinin farkına varır ve Dr. Brooks'un oğlu Thomas Brooks olduğunu anlar.

Brooks, Thomas'ın bir süre önce öldüğünü, ama o ölmeden önce bilincinin haritasını çıkardığını ve onu kara kutuya yüklediğini, böylece biri geldiğinde bilincini uygun konağa indirebileceği ortaya çıkar. Bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Black Box izle ya da Kara Kutu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Resimler 2