Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
2,259 Görüntülenme
Kayıp Balık Nemo
8.1 IMDB Puanı

Kayıp Balık Nemo

(Finding Nemo)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 1sa 40dk
Senaryo Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds
2003 yılında vizyona giren Finding Nemo izle ya da Türkçe adıyla Kayıp Balık Nemo izle filmi, Andrew Stanton ve Lee Unkrich ikilisi tarafından yönetmenliği yapılan bir animasyon filmidir. Macera ve komedi filmleri türünde yer alan Kayıp Balık Nemo full izle filminin senaryosu ise Stanton ile birlikte Bob Peterson ve David Reynolds isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Marlin isimli korumacı bir palyaço balığının hikayesini anlatan bu animasyon filminde Dory ile kayıp oğlu Nemo’yu aramaktadır. 1 Oscar Ödülü ve 43 farklı ödül kazanan Kayıp Balık Nemo izle filminin karakter seslendirmelerini ise Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe gibi isimler yapmıştır.

Gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmlerinden biri olan Kayıp Balık Nemo Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, oğlu Büyük Set Resifi'nde yakalanıp Sidney'e götürüldükten sonra, çekingen bir palyaço balığı onu eve getirmek için bir yolculuğa çıkar. Marlin adındaki bu palyaço balığı, Büyük Set Resifi'nde yaşamaktadır ve babasının okyanusun birçok tehlikesi hakkında sürekli uyarılarına rağmen, açık denize çıktıktan sonra oğlu Nemo'yu kaybeder. Nemo bir tekne tarafından kaçırılır ve ağlara bağlanır ve Sidney'deki bir dişçi ofisine gönderilir. Marlin, Nemo'yu geri almaya çalışırken, kısa süreli hafıza kaybından muzdarip mavi bir tang olan Dory adında bir balıkla tanışır.

Nemo'yu Sidney Limanı'ndaki dişçi muayenehanesinden kurtarmak için yoldaşlar, köpekbalıkları, fener balığı ve denizanası gibi çeşitli tehlikeli deniz canlılarıyla karşılaşarak uzun bir mesafe katederler. İkisi okyanusu uzaklarda ararken, dişçinin akvaryumundaki Nemo ve diğer deniz hayvanları, hayatlarını yeniden özgürce yaşamak için denize dönmenin bir yolunu çizer. Oscar Ödüllü Animasyon filmi Finding Nemo izle ya da bildiğimiz adıyla Kayıp Balık Nemo izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi animasyon filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın