Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
2,337 İzlenme
Kayıp Savaş
7.1 IMDB Puanı

Kayıp Savaş

(The Forgotten Battle)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 2sa 4dk
Senaryo Paula van der Oest, Jesse Maiman, Pauline van Mantgem
2020 yılında vizyona giren The Forgotten Battle (De Slag om de Schelde) izle ya da türkçe adıyla Kayıp Savaş izle filmi Matthijs van Heijningen Jr. yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarıldıktan kısa bir süre sonra Netflix’te yayınlanmıştır. Hollanda yapımı olan The Forgotten Battle izle filmi dram ve savaş filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Gijs Blom, Jamie Flatters, Susan Radder, Jan Bijvoet isimler yer almaktadır. 2020 yapımı Kayıp Savaş türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, İkinci Dünya Savaşında Alman Birlikleri ard arda toprak kaybetmeye devam etmektedirler. Ancak Hollanda'nın Zeeland eyaletinde bulunan Walcheren adası ve Anvers Limanının kontrolünü elinde tutmaktadır.

Kayıp Savaş Türkçe Dublaj izle filminde savaşın iki tarafı içinde hayati öneme sahip olan liman için çatışmalar devam ederken bu alana sadece bir giriş noktası vardır ve adaya girmek neredeyse imkansızdır. Alman kuvvetleri tarafından limanın giriş ve çıkışları da büyük bir titizlikle yapılmakta olduğu için Kanada ve İngiliz birlikleri için adaya girmeyi denemek ölümle eş değer sayılmaktadır. Müttefik bir savaş pilotu olan William Sinclair ise uçağı Scheldt nehrinin durgun sularına düşene kadar savaşta rolünü oynama konusunda oldukça heveslidir. Ancak William Almanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan bu adada yanındaki ağır yaralı komutanı Tony Turner ve birkaç askerle beraber mahsur kalır. Hollanda'nın içinde ise isyan başlamıştır ve Dirk Visser adında genç bir devrimci, üç askerin ölümüne yol açan Alman birliklerini öldürmekten gözaltına alınır.

Dirk Visser’in belediye başkanlığında çalışan kız kardeşi Teuntje ise onun müttefik kuvvetlere bilgi aktaran isyanın bir parçası olduğunu bilmektedir. ve adaya girmenin birden fazla yolu olduğunu öğrendikleri için müttefiklere bilgi vermeye çalışırlar. Teuntje, kardeşi için bu bilgiyi müttefiklere iletme işini üstlenir ve kardeşiyle birlikte diğerlerinin ölümünü boşa gitmemesi için hayatını tehlikeye atar. Marinus Van Staveren, Axis'te vicdanına çok fazla suçluluk yükleyen bir askerdir. Bütün bu milliyetçilik kavramına anlam veremezken gerçek vatanseverliğin ne olduğunu sorgulamaya başlar. Sistemi sorgulamaya başlayınca bazı gerçekleri görme konusunda aydınlanma yaşar. Diğer tarafta ise Kayıp Savaş izle filmi, Teuntje Visser adaya giriş haritalarını müttefiklere teslim edemese de arkadaşı Janna'yı göndermeyi başarır ve bu sayede Müttefik kuvvetler Walcheren'e saldırır ve Almanlar görev yerlerini terk etmek zorunda kalır.

Teuntje ise esir alınır ve bir asker tarafından öldürülür. Onu öldüren askerler başka bir asker arasında kavga çıkar ve biri diğerini öldürür. William ise hayatta kalır. Kanada birlikleri adaya çıkmaya başlar ve Walcheren adası Alman birliklerinden temizlenir ve sonrasında limanın kontrolünü ele geçirirler. Ancak diğer tarafta savaş, masum insanları öldürmeye devam eder. Savaş filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz The Forgotten Battle ya da Kayıp Savaş izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak donmadan 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi savaş filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın