Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
1,522 İzlenme
Kitap Hırsızı
7.5 IMDB Puanı

Kitap Hırsızı

(The Book Thief)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Fox 2000 Pictures
  • Film Süresi 2sa 11dk
Yönetmen
Senaryo Markus Zusak, Michael Petroni
2013 yılında vizyona giren The Book Thief izle ya da Türkçe adıyla Kitap Hırsızı izle filmi Brian Percival yönetmenliğinde vizyona girmiştir. ABD ve Almanya’nın ortak yapımı olan film dram ve savaş filmleri türünde yer alırken senaryosunu ise Markus Zusak’ın aynı isimli romanından uyarlayarak Michael Petroni kaleme almıştır. Nazi Almanyası döneminde evlat edinilen bir kızın hikayesini anlatan Kitap Hırsızı full hd izle filminin başrollerinde ise Geoffrey Rush, Emily Watson ve Sophie Nélisse isimleri yer almaktadır. The Book Thief izle filmi ayrıca 1 dalda Oscar Ödülü adaylığı, 14 adaylık ve toplamda 14 ödül kazanmıştır.

Savaş filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Kitap Hırsızı Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Ölümün anlatıcı olarak başladığı filmde Ölüm 1938 yılında bir trende yolculuk yapmakta olan Liesel Meminger’in kendisinin ilgisini çektiğini söyler. Trende yolculuk yaptıkları sırada küçük erkek kardeşi ölür. Yolculuklarının amacı ise onları evlatlık olarak bir aileye vermektir ve kardeşi ölünce bir tek Liesel verilir. Kardeşinin cenazesinin gömüldüğü sırada mezar görevlisinin düşürdüğü bir kitabı çalar ve saklar. Yeni ailesi Hans ve Rosa çiftiyle tanışır. Rosa oldukça sert bir ebeveyndir, Hans ise oldukça koruyucu ve ona iyi davrandığı için onunla daha iyi anlaşır.

Liesel okulun ilk gününde yan komşularının oğlu ile birlikte okula gider ve öğretmeninin adını sormasından sonra adını tahtaya yazmasını isteyince Liesel doğru yazamaz ve arkadaşları tarafından alay konusu olur. Daha sonra öğrenciler teneffüste hala onunla dalga geçmeye devam edince çocuklardan birine saldırır ve öğretmeninden dayak yer. Bu olaydan sonra Rudy isimli bir çocukla arkadaş olur ve onunla vakit geçirmeye başlar. Eve döndüğünde ise Hans, ona ait olmayan kitabı bulduğunda onunla konuşur ve okumayı bilmediğini fark edince ona evlerinin bodrumunda Liesel için hazırladığı kara tahtalardan yapılmış bir sözlük hediye eder ve öğrendiği tüm kelimeleri yazmasını ister. Liesel ise çabuk öğrenmektedir.

Irkçılık konulu filmler arasında yer alan Kitap Hırsızı altyazılı izle filminde daha sonra Liesel ve Rudy, meydanda kitapların yakıldığı bir etkinliğe katılırlar. Ateş sönüp herkes dağıldıktan sonra Liesel orda kalır ve herkesin gittiğinden emin olduktan sonra yanmamış bir kitabı kendisi için alır ancak Belediye Başkanının karısı onu kitabı alırken görür. Ertesi gün ise Rosa, yıkanan çamaşırları verdiği bir adrese götürmesini ister ve Liesel bu büyük eve geldiğinde ise onu kitabı alırken gördüğü Belediye Başkanı’nın karısı ile karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra Liesel ilk başta korkar ancak Ilsa onu kütüphanelerine götürür ve istediği zaman gelip kitap okuyabileceğini söyler. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra başkan tarafından kitap okurken yakalanan Liesel’in kütüphaneye girişi yasaklanır ve Rosa’nın çamaşırcı olarak işine son verilir.

Bir gece Hans’ların kapısı çalınır ve Birinci Dünya Savaşı’nda Hans’ın hayatını kurtaran arkadaşının oğlu Max hasta yaralı bir şekilde gelir ve Hans onu iyileştirmeye çalışır. Bu sırada Liesel’in odasına kalan Max, Liesel ile Hitler’e karşı olan nefretini paylaşınca ikili iyi anlaşmaya başlar ve arkadaş olurlar. Daha sonra Max bodrum katına geçer ve Liesel’in belediye başkanının kütüphanesinden çaldığı kitapları görür. Liesel, Max’e boş zamanlarında kitap okur. Liesel başka bir gün yine belediye başkanının evinden kitap çalarken Rudy onu fark eder ve takip etmeye başlar.

Liesel ise Max’den aldığı bir dergide Max’in kim olduğunu anlar. Rudy, Hans ve ailesinin evlerinde birini sakladığını öğrenir ve bunu sesli dile getirince Franz duyar ve onu her şeyi açıklaması için zorlar. Daha sonra elindeki günlüğü ırmağa atar.Ancak işler bir süre sonra tehlikeli bir hal almaya başlar ve Hitler’in partisinden bir yetkili evi aramak için gelir. The Book Thief izle ya da Kitap Hırsızı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde sitemizden keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın