Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
391 İzlenme
Knackningar
5.9 IMDB Puanı

Knackningar

(Knocking)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Läsk
  • Film Süresi 1sa 18dk
Yönetmen
Senaryo Emma Broström, Johan Theorin
2021 yapımı korku filmi Knocking ya da orijinal adıyla Knackningar izle filmi Frida Kempff yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Filmin senaryosu ise Emma Broström tarafından Johan Theorin'e ait kısa bir öyküden esinlenerek kağıda dökülmüştür. İsveç yapımı gerilim filmleri türünde yer alan Knackningar full izle filmi, sinir krizi geçiren bir kadının üst katından gelen vurma sesleri sonrasında sesin kaynağını merak etmesiyle başlayan bir hikayeyi anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Cecilia Milocco, Krister Kern, Albin Grenholm, Ville Virtanen, Alexander Salzbergerrol isimleri bulunmaktadır.

Son derece ilginç bir hikayeye sahip olan İsveç yapımı Knackningar türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, gerçek ve hayal arasında bir anlatımla karşımıza çıkan filmde Molly isimli genç kadın, psikolojik problemlerini atlatmasından sonra doktorlar tarafından zihinsel olarak uygun bulunması nedeniyle hastaneden taburcu edilmiştir. Yeni kiraladığı apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar. Molly, davranışlarının güvenilirliği konusunda sadece başkaları tarafından değil, kendisi tarafından da bir yerlerde yargılandığı bir şüphecilik bölgesinde yaşıyor. Akıl sağlığının bozulmasına neden olan olaylar nedeniyle bir kimseye bir şey açıklayamaz. Ancak ikinci kontrolünde ise durumu kabullenir ve anlatmaya başlar. Doktoru ise Molly’yi her gün kontrol eder ve bunun karşılığında hayatını yavaş yavaş düzene sokarken, yaşadığı travmatik olayın yaralarıda iyileşmeye başlar.

Knocking izle filminde Molly zihinsel bozulmaya neden olan ve sebeplerini sorgulayıp cevaplar aramasına neden olacak bir farkındalı yaşar. Bir gece yatağında uzandığı sırada tavanında garip bir tıklama veya vuruş sesi duyar. Sesin yanında bir de derinden gelen bir kadın sesi vardır. Sesin çok az gelmesi nedeniyle kadının yardım istediğini düşünür ve üst kata çıkıp komşularına iyi olup olmadıklarını sorar. Kapıyı açan sert mizaçlı komşusu ise şüpheci bir tavırla sesin kendisinden gelmediğini söyler. Bir gün sonra yine aynı saatlerde aynı sesi duyar ve bu kez polisi arayarak birinin yardım istediğini söyler. Ancak polisler geldiğinde herhangi bir sonuca ulaşamadıktan sonra Molly’nin hikayesinin uydurma olduğunu düşünürler. Ancak takip etden gecelerde sesler kesilmez ve Molly, üst komşusunun çöp attığını gördükten sonra çöpü karıştırır ve kanlar içinde kıyafetler bulur.

Molly daha sonra polislere ulaşamayınca karakola gider ve bir sonuca varamayınca konuyu kendisi takip etmeye karar verir. Daha sonra plajda, komşusunu eşi gibi görünen bir kızla yatarken görür ancak bir süre sonra kızı kaybeder. Bir süre sonra Molly eski psikolojik rahatsızlıklarını tekrar yaşamaya başlar. Kendi yaşadığı travmatik olay sebebiyle, üst kattan gelen yardım sesine koşmak ve olayı çözmek ister. Ancak insanlar ona inanmadığı için kendi başına komşusunun evine gizlice girer. Ancak ev sahibi gelince polisleri arar ve Molly’nin sinir krizi geçirdiğini söyler. Birkaç gün sonra ise Molly’nin evi yanar ve son anda kurtarıldıktan sonra geceyi nezarette geçirmek zorunda kalır. Yangından sonra yarı baygın olarak sedyede yatarken telsizden gelen sesi duyar ve yetkililerin yanan apartmanda zincirle bağlanmış bir kız bulduklarını söylerler.

Knackninger izle filminde Molly’nin ısrarla yardım etmek istediği ancak kimseye kendini inandıramadığı olay gerçek çıkmıştır. Molly kadının yardım istediğini mors alfabesi kullanarak çözdüğünde herkes ona deli muamelesi yapmıştır. Her şeyin ortaya çıkmasından sonra artık kendinden şüphe etmeye başlayan Molly rahatlar ve iyileştiğine emin olur. Knocking izle ya da Knackninger izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi gerilim filmleri dileriz.