Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

26,085 İzlenme
Körkütük
7.8 IMDB Puanı

Körkütük

(Another Round)
Senaryo Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
2020 yılının en iyi filmlerinden biri olan Another Round (Druk) izle ya da türkçe adıyla Körkütük izle filmi Danimarkalı yönetmen Thomas Vinterberg tarafından beyaz perdeye aktarılırken, filmin senaryosu ise Vinterberg ve Tobias Lindholm isimlerinin ortaklaşa kaleminden çıkmıştır. Danimarka, İsveç ve Hollanda ortak yapımı olan Druk izle filmi Dram filmleri türünde yer alan kara komedi filmidir. Dört kafadar öğretmenin alkol hakkındaki düşüncelerinin hikayesinin anlatıldığı Körkütük full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe gibi İskandinav ağırlık oyuncular yer almaktadır.

Eleştirmenlerden geçer not alan ve son yılların en eğlenceli filmlerinden biri olan Körkütük türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, küçük bir kasabada öğretmenlik yapan Martin, Tommy, Peter ve Nikolaj, Kopenhag'da bulunan bir spor akademisinde meslekleklerin yapmaktadırlar. Bu dört öğretmen çoğu zaman öğrencileriyle iyi anlaşarak onları hayata karşı motive ederler ancak kendi hayatlarının ne kadar sıkıcı olduğunun da farkındalardır. Bir gün bu dört kafadar öğretmen, Nikolaj'ın doğum gününü kutladıkları bir akşam yemeğinde bir araya gelirler ve masada Finn Skårderud isimli psikiyatristin fikirleri hakkında tartışırlar. Finn’e göre insanlar doğduğunda kanında alkol yoktur ancak % 0,05 civarında alkollü olmanın insanı daha yaratıcı yaptığını savunur.Druk izle filminde Martin ise kendilerini kasıtlı olarak derslerden bıraktığını düşündüğü öğrencileri ve onların aileleri ile karşı karşıya gelir ve öğrenciler ellerindeki istatistikleri Martin’in yüzüne vururlar.

Daha sonra bu dört öğretmen daha önce tartıştıkları Finn isimli psikiyatristin teorisini test etmek için bir deney yapmaya karar verirler ve düzenli olarak belli bir seviyede alkol almaya başlayıp gelişmeler hakkında not tutmaya başlarlar. Ayrıca bu dört öğretmende deneye katılmak için kendilerini teşvik eden sebeplere sahiplerdir. Martin, öğrencileri ve ailesiyle ilgili sorunlar yüzünden depresyondadır. Nikolaj ise evliliği ile ilgili evde karısı ile problemler yaşarken zaten gizlice arada bir alkol almaktadır. Ancak kendi koydukları kurallara göre kan değerlerini 0,05’in altına düşürmemeleri gerekirken, akşamları ve hafta sonları ise alkol almaları yasaktır. Another Round - Körkütük izle filminde daha sonra bu arkadaş grubunun kendi üzerlerinde uygulamaya başladıkları deney meyvelerini vermeye başlar ve ekip, iş ve özel hayatlarında keyifli vakit geçirmeye başlayıp başarılı olmaya devam ederler. Martin, çocuklara ders vermekten zevk alırken ailesiyle de daha fazla vakit geçirmeye başlar.

Bir süre sonra bu arkadaş grubu, deneyi biraz daha ilerleterek alkol seviyesini 0.10’a yükselttikten sonra yine öncesinde olduğu gibi her şeyin güzel gittiğini fark ederler. Ancak bir gece alkolun sınırını fazla kaçırıp eve döndüklerinde Martin ve Nikolaj, eşlerinin tepkisi ile karşılaşır. İkisininde ailesi haftalardır alkol kullandıklarını bildiklerini ifade ederler. Ancak bir aldatma olayı işleri değiştirir ve Martin ve karısı ayrılmaya karar verir. Ekip deneyi bırakır ve alkol almamaya karar verir. Ancak Tommy içki içmeyi bırakmaz ve okulun önemli bir toplantısında Körkütük izle sarhoş olduktan sonra teknesine gider ve denize açılır. Tommy denizde kaybolur ve öldüğü kabul edilir. Tommy’nin cenazesinde bir araya gelen grubun kalan üç üyesi ise o gece onun anısına kaliteli bir şampanya içerler. Kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biri olan Druk - Another Round ya da bildiğimiz adıyla Körkütük izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde donmadan izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın