Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,599 Görüntülenme
Kuzuların Sessizliği
8.6 IMDB Puanı

Kuzuların Sessizliği

(The Silence of the Lambs)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Orion Pictures
  • Film Süresi 1sa 58dk
Yönetmen
Senaryo Thomas Harris, Ted Tally
Başrollerinde Anthony Hopkins ve Jodie Foster’in yer aldığı Kuzuların Sessizliği izle filmi orijinal adıyla The Silence of the Lambs izle 1991 yılında Jonathan Demme yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu Thomas Harris ve Ted Tally’nin yazdığı ABD yapımı suç filmleri konulu gelmişi geçmiş en iyi gerilim filmleri arasında yer alan Kuzuların Sessizliği izle filmi 272 milyon $ hasılat elde ederken 5 Oscar ödülü, 33 adaylık ve 48 farklı ödülün yanı sıra IMDb top 250 filmleri izle listesinde yirmi birinci sırada yer alarak önemli bir başarıya imza atmıştır.

Gerilim filmleri konusunda izleyiciyi yeterince tatmin eden filmin konusuna gelirsek, 1990 yılında Clarice Starling, FBI'ın Davranış Bilimleri Birimi'nden Jack Crawford tarafından Virginia'daki FBI Akademisi'nden FBI eğitiminden çağırdı. Sebebi ise, eski bir psikiyatrist ve hapsedilmiş yamyam olan seri katil Hannibal Lecter ile görüşmesi için görevlendirilmesi idi. Crawford, Lecter'ın sezgisinin, genç kadınları öldüren ve derilerini vücutlarından ayıran "Buffalo Bill" lakaplı psikopat bir seri katilin yakanması konusunda yararlı olabileceğine inanıyordu. Baltimore Akıl Hastanesinde, Dr. Frederick Chilton, Starling'i Lecter'ın hücresine götürmeden önce ona kaba davranır.

Kuzuların Sessizliği Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra başlangıçta hoş ve nazik olmasına rağmen Lecter, Starling ile görüşeceği için sabırsızdır. Ancak son anda görüşmeyi reddeder. Miggs adında bir mahkûmun meni fırlatması üzerine bu hareketi "tarif edilemeyecek kadar çirkin" bir davranış olarak gören Lecter, Starling'i geri arar ve ona eski hastasını aramasını söyler. Bunun sonucunda içinde kopmuş bir kafa olan bir kavanozun olduğu depolama tesisine ulaşır. Kavanozdaki kafanın sahibinin Buffalo Bill ile bağlantılı bir kişi olduğunu söyleyen Lecter'ın yanına geri döner. Lecter, hiç hoşlanmadığı Chilton'ın kendisinde uzak tutulması şartıyla Buffalo Bill'in nasıl biri olduğunu anlatmayı teklif eder. Bu sırada Buffalo Bill kurbanı başka biri ise boğazına bir şey saplanmış şekilde bulunur.

Buffalo Bill, senatörün kızı Catherine'i kaçırır ve olay büyür. Starling Lecter'a sahte bir anlaşma teklif eder ve Buffalo Bill'i yakalanması ve Catherine'in kurtarılmasına yardımcı olacak bilgileri FBI'a verirse başka bir hapishane transferi için yardımcı olacaklarını söyler. Bunun yerine Lecter, Starling'den kişisel bilgi karşılığında Buffalo Bill hakkında ipuçları sunarak bir karşılık talep eder. Starling, Lecter'a on yaşındayken babasının öldürüldüğünü anlatır. Chilton kayıt cihazı varken görüşme yapılması kabul edilmemiş olmasına rağmen gizlice konuşmayı kaydeder ve Lecter'a başka bir anlaşma teklif etmeden önce Starling'in yalan söylediğini ortaya çıkarır. Lecter kabul eder ve Memphis'e gider. Senatör Martin'i bulur ve ona işkence yapar, ardından Buffalo Bill'in aslında adının "Louis Friend" olduğunu ve daha bir çok yanıltıcı bilgiler verir. Kuzuların Sessizliği izle filmi Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum