Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

4,894 İzlenme
Makas Eller
7.9 IMDB Puanı

Makas Eller

(Edward Scissorhands )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 1sa 45dk
Yönetmen
Senaryo Tim Burton, Caroline Thompson
1990 yılında vizyona giren Edward Scissorhands izle ya da Makas Eller izle filmi 1 Oscar adaylığı, 14 adaylık ve toplamda 6 ödül kazanmıştır. Senaryosu Tim Burton ve Caroline Thompson’a ait olan Makas Eller full izle filminin yönetmenliğini de Tim Burton yapmıştır. Fantastik ve romantik filmler türündeki ABD yapımı olan Edward Scissorhands izle filminin oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, Kathy Baker, Vincent Price gibi oyuncular yer almıştır.

Makas Eller Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Yaşlı bir kadın torununa elleri makastan yapılmış bir adamın hikayesini anlatır. Bir mucitin yarattığı ve kendi eğittiği bir yapay insan olan Edward, onu yaratan mucit ölünce tek başına yaşamaya başlar. Ancak henüz tamamlanmamıştır ve gerçek elleri yoktur. Aradan yıllar geçer ve Peg Boggs isimli pazarlamacı, kapı kapı dolaşıp bir şeyler pazarlamaktadır. Bir gün Edward’ın yaşadığı korkunç ve eski olan şato benzeri evine bir şeyler satmak için girer ve Edward’ın yaşadığını görünce onu eve götürmek ister.

Peg ve Edward eve giderler ve evde kocası Bill ve çocukları Kevin ve Kim ile tanıştırır. Ancak Edward, Peg’in kızı Kim’e aşık olur. Daha sonra meraklı komşular Edward’ı görmek için sürekli gelip giderler ve ondan çok etkilenirler. Mahallenin ilgisini onların çimlerini budayarak ve evcil hayvanlarının tüylerini düzelterek daha da artırır. Edward’ın yeteneğini fark eden Peg, daha sonra komşularının saçlarını da kestirmeye başlayınca ona merkezde bir kuaför açarlar. Daha sonra Kim’de Edward ile ilgilenmeye başlar ancak Kim’in sevgilisi bu durumdan rahatsız olunca Edward’a bir tuzak kurar ve Edward hırsızlıkla suçlanır. Sonrasında Kim’e ona karşı olan duygularını açıklar.

Edward daha sonra Kim’e buzdan bir heykel yapınca Jim sinirlenir ve araya Kim girince Edward yanlışlıkla onun elini keser. Olayların büyümesiyle Edward kasaba halkı tarafından dışlanır ve Edward ortalıktan kaybolur. Daha sonra Jim, Edward’ın peşine düşer ve onu öldürme konusunda kararlıdır. Edward her ne kadar ona zarar vermek istemese de Jim, Kim’e tokat atınca Edward’ın gözü döner ve Jim’i bıçaklar ve pencereden aşağı atar. Edward Scissorhands izle ya da Makas Eller izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi fantastik filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın