Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

4,752 İzlenme
Makinist (The Machinist)
7.7 IMDB Puanı

Makinist (The Machinist)

(The Machinist )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Filmax Group
  • Film Süresi 1sa 41dk
Christian Bale’in muhteşem oyunculuğu ile The Machinist izle ya da Türkçe adıyla Makinist izle filmi Brad Anderson yönetmenliğinde 2004 yılında vizyona girmiştir. Senaryosu Scott Kosar tarafından yazılırken Makinist full izle filminde Christian Bale’e Jennifer Jason Leigh, Aitana Sanchez-Gijon, John Sharian, Michael Ironside isimleri eşlik etmektedir. Gelmiş geçmiş en iyi gerilim filmleri arasında yer alan Makinist izle filminde makinist olarak çalışan ve uykusuzluk problemleri ile mücadele eden Trevor Reznik isimli adam bu problemi yüzünden çok fazla kilo kaybı yaşamıştır.

Makinist Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, fiziksel görünüşü yüzünden arkadaşları tarafından dışlanırken, bir iş arkadaşının kolunun kopmasına neden olduğu bir kaza yüzünden arkadaşları Trevor’un üzerine gitmektedir. Kazadan sonra da Ivan isimli bir çalışan ise kimse tarafından tanınmamaktadır be hakkında hiçbir bilgi yoktur. Trevor zaman zaman Stevie isimli bir fahişe ve Maria isimli bir kadınla takılır. Ancak bir süre içinde Trevor kendisini endişelendiren halüsinasyonlar görmeye başlar. Gördüğü hayallerden sonra Maria ile ilişkisine devam etmeye çalışsa da paranoyaklığı da artmaktadır.

Oğlu Nicholas ile lunaparkta eğlendikleri sırada Trevor’ın halüsinasyonları tekrar başlar ve parkın ışıkları ortalığı iyice gerer ve Nicholas sara nöbeti geçirir. Trevor bu olaylardan sonra kendisinden ve yaşadıklarından şüphelenmeye başlar ve olayları tekrar gözden geçirir. Ivan’dan şüphelenen Trevor onun cüzdanını karıştırır ancak fabrikada yeniden gerçekleşen kazadan sonra diğer çalışanların baskısıyla işten kovulur ve işsiz kalır. Psikolojisi gittikçe bozulan Trevor, faturalarını ödemeyi unutur ve elektriğin kesilmesinden sonra eriyen buzluktan kan renginde bir şeyler aktığını fark eder.

Trevor, Ivan’ın peşine düşer ve arabasının plakasını öğrenmeye çalışır. Ancak kişisel bilgilerin başkasına verilmeyeceği konusunda ısrar eden memur ile tartışırlar ve daha sonra Ivan’ı suçlamak için kendisini trafiğin içine atarak geçen bir arabanın önüne atar ve gelen memurlara Ivan’ın arabasını tarif ederek sonunda plakaya ulaşır. Arabaya ulaştığında ise arabanın kendisine ait olduğunu öğrenir ve Stevie’in evine gittiğinde Ivan ve Reynolds’un birlikte olan bir fotoğraflarını görünce ortalık gerilir ve onu kendisine tuzak kurmakla suçlar. Tartışmadan sonra Maria’nın çalıştığı restorana gidince orada bu isimde bir çalışan olmadığını öğrenince kafası karışır.

Garsonlardan biri son bir yıldır oraya geldiğini ve düzenli olarak Trevor’a servis yaptığını söyler. Mahalleye döndüğünde ise Ivan’ı Nicholas ile dairesine girdiğini görünce eve gizlice girerek Ivan’ı öldürür ancak Nicholas evde yoktur. Makinist izle filminde daha sonra Trevor kendine gelir ve Stevie ile aralarında geçen tartışmalar aklına gelir ve Stevie’in haklı olduğunu fark eder. Her sahnesi ayrı bir gerilim olan ve ölmeden önce izlemeniz gereken filmlerden biri olan The Machinist izle ya da Makinist izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan tek part halinde sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın