Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
338 İzlenme
Midnight Swan
6.9 IMDB Puanı

Midnight Swan

(Midnight Swan)
Kategori
2020 yılında vizyona giren Midnight Swan izle filmi, senaryosunu ve yönetmenliğini Eiji Uchida’nın yaptığı bir dram filmidir. Japonya yapımı olan Midnight Swan full izle filmi 44. Japonya Akademi Film Ödülleri’nde, Yılın Yönetmeni, Yılın Senaryosu, Yılın Filmi, Yılın Yeni Oyuncusu ödüllerini kazanırken, 9 farklı dalda aday gösterilmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Misaki Hattori, Yusuke Hirayama, Tsuyoshi Kusanagi, Sei Matobu, Asami Mizukawa gibi oyuncular yer almaktadır.

Midnight Swan Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Hiroşima'da büyüyen, ancak şimdilerde Tokyo'da Shinjuku'daki bir barda diğer translarla birlikte bir gece kulübü dansçısı ve hostes olarak yaşayan trans bir kadın olan Nagisa'nın hikayesi anlatılmaktadır. Yeğeni Ichika da dahil olmak üzere ailesinin çoğunu Hiroşima'da bırakmıştır. Sorumsuz annesiyle yaşadığı sorunları vardır ve sonunda Nagisa ile yaşamak için evden kovulduktan sonra Tokyo'ya gider ve zamanla, ilk başta yıpratıcı ve hoş karşılanmayan hayatı, Nagisa'nın anne olmayı arzulaması ve Ichika'nın baleye başlamasıyla her ikisinin de kendileri hakkında daha fazla anlamaya başladığı bir aşk ve karşılıklı güvene dönüşür.

Midnight Swan altyazılı izle filminde hikayenin iki tarafı vardır. Bir taraf, bugün Japonya'da yaşayan trans bireylerin önündeki engellere ve engellere ışık tutmaya çalışıyorken, Japonya'da devam etmekte olan bir kabul ve yasal koruma eksikliği nedeniyle, trans kişilerin genel nüfusa kıyasla güvencesiz işlere ve barlar ve gece kulüpleri gibi yerlerde çalışma olasılığı daha yüksektir. Film, toplumun, hatta aile olması gerekenlerin bile, sırf oldukları gibi oldukları için trans insanlardan nasıl uzak durduklarını anlatmaya çalışmaktadır.

Filmin anlatmak istediği ikinci tarafı ise, ailenin daha tanıdık bir hikayesidir. Ichika ve Nagisa akraba olabilir, ancak koşullarda ani değişim çiftin birlikte yaşamasına yol açmadan önce yalnızca uzaktan ve fazla etkileşim olmadan hayatları daha farklı olamazdı. Ancak ortak aile mücadeleleri aralarında bir bağ kurmasına neden olur. İkilinin aileleri farklı nedenlerle onları terk ederken, birbirlerini kabul ederler. 2020 yılının en iyi filmlerinden biri olan Midnight Swan izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle sitemizden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum