Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Not : Çok Yakında

2,816 İzlenme
Mothering Sunday
5.9 IMDB Puanı

Mothering Sunday

(Mothering Sunday)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi British Film Institute (BFI)
  • Film Süresi 1sa 50dk
Yönetmen
Senaryo Alice Birch, Graham Swift
2021 yılında vizyona giren Mothering Sunday izle filmi yönetmenliği Eva Husson tarafından yapılan İngiltere yapımı bir filmdir. Senaryosu Graham Swift'in filmle aynı adı taşıyan romanından uyarlanarak Alice Birch tarafından kaleme alınmıştır. Mothering Sunday izle filmi aynı zaman da dram ve romantik filmler türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Odessa Young, Josh O'Connor, Olivia Colman, Colin Firth gibi oyuncular rol almaktadır.

Mothering Sunday Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Jane Fairchild zengin Niven ailesi için çalışan bir hizmetçidir ve Mothering Sunday’de istediği gibi para harcaması için izin verilir. Diğer tarafta ise zengin komşuları Paul Sheringham ve ailesi, Niven'ler ve Hobday'ler birlikte öğle yemeği yerken günü onunla geçirmeye davet eder. Paul ve Jane, Jane'in Niven'ın malikanesine gelmesinden bu yana yıllardır gizlice cinsel bir ilişki yaşamaktadırlar. Ancak Paul, çevresinde bir zamanlar Paul'ün savaşta ölen ağabeyi James ile gayri resmi olarak nişanlı olan Emma Hobday ile evlenecektir. Hem Paul hem de Emma nişanları konusunda karışık duygular içerisinde olsalar da yine de evlenmeye mecbur hissederler.

Sheringham ailesinin malikanesinde Jane ve Paul, Paul ailesine ve nişanlısına öğle yemeğine katılmak için ayrılmadan önce seks yaparlar. Jane'i malikanesinde yalnız bırakır ve Jane, ayrılmadan önce nasıl yaşadığını inceleyerek evde çıplak dolaşır. Bir süre sonra Jane bir yazar olur ve bir kitapçıda çalışırken tanıştığı filozof Donald ile evlenir. Paul'un bir trafik kazasında öldüğünü bildiren Godfrey Niven ile karşılaşır ve Jane'den, Bay Niven'ın bir intihar notu olabileceğinden şüphelendiği Paul'ün evine kadar kendisine eşlik etmesini ister. Bunun yerine oradaki hizmetçi erken dönmüş ve Paul ile Jane'in randevusuna dair tüm izleri temizlemiştir.

Mothering Sunday altyazılı izle filminde daha sonra evliliklerinde Jane ve Donald, Donald'ın kanser olduğunu ve ölmek üzere olduğunu öğrenirler. Ona, ölümünün belki de onu en iyi eserini yazmaya sevk edeceğini söyler ve onu okuyamayacağı gerçeğine üzülür. Ölmeden önce Donald, Jane'e üçüncü olayı anlatması için yalvarır ama Jane'e onu sevdiğini söyler.
Aradan yıllar geçer ve yaşlanan Jane, bir edebiyat ödülü kazanır. The Mothering Sunday izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede keyifle sitemizden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın