Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Alternatif Fragman
1,944 İzlenme
Muhteşem Gatsby
7.3 IMDB Puanı

Muhteşem Gatsby

(The Great Gatsby)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 23dk
Yönetmen
Senaryo Baz Luhrmann, Craig Pearce, F. Scott Fitzgerald
The Great Gatsby izle ya da Türkçe adıyla Muhteşem Gatsby izle filmi 2013 yılında F. Scott Fitzgerald'ın romanından Baz Luhrmann yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 2 Oscar ödülü, 39 farklı ödül ve 70 adaylığı olan Muhteşem Gatsby full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, Jack Thompson gibi oyuncular yer almaktadır.

Muhteşem Gatsby Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Birinci Dünya Savaşından sonra Nick Carraway isimli savaş gazisi, tedavi gördüğü hastanedeki doktoruna şimdiye kadar tanıdğı en umutlu insan Jay Gatsby’yi anlatır. Doktor ise Nick’e bu anlattığı hikayeyi yazmasını önerir. Nick ise daha önce yazmayı bırakmıştır ve yıllar önce doktora bahsettiği Gatsby’nin muhteşem evinin bahçesinde bir kulübeye taşınır. Bir akşam akrabaları ile akşam yemeğinden sonra Gatsby’yi limanda uzanırken görür. Bir süre sonra Nick, Gatsby’den bir parti daveti alır. Partide ise tek davetiye alanın kendisi olduğunu öğrenince şaşırır ve ancak daha tuhaf olan ise davetlilerden kimse Gatsby’yi tanımıyordur.

Partiden sonra Nick ile Gatsby Manhattan’a gider ve burada ortağının restoranına giderler. Gatsby’nin ortağı Nick’e Gatsby’nin orduda yüzbaşı olduğunu ve savaştan önce Daisy’ye aşık olduğunu söyler. Daha sonra Nick vasıtası ile Daisy ile Gatsby yeniden bir araya gelir. Ancak Daisy’nin Gatsby ile kaçma fikri Gatsby’yi şaşırtır. Gatsby ona uygun bir şekilde boşanması gerektiğini söyler. Bu sırada Daisy’nin kocası Tom Gatsby ve Daisy’den şüphelenmeye başlar. Bir süre sonra Gatsby Tom’a herşeyi anlatır. Tom ise Gatsby’yi tüm sevetinin ve hayatının yalan olduğunu söyleyerek onu sahtekarlıkla suçlar. Olaylardan sonra Gatsby ve Daisy ayrılırlar.

The Great Gatsby full izle filminde daha sonra olaylar karışır ve bazıları ölür. Daisy bir kazaya karışır ve kaza ölümcül olur. Nick ise durumları toparlamaya çalışır. Bir süre sonra Gatsby herşeyi Nick’e itiraf eder. The Great Gatsby izle ya da Muhteşem Gatsby izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden 4K Full HD ve 1080p kalitesinde tek part halinde donmadan keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın