Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,802 İzlenme
Nefesini Tut 1
7.1 IMDB Puanı

Nefesini Tut 1

(Don't Breathe)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Screen Gems
  • Film Süresi 1sa 28dk
Yönetmen
Senaryo Fede Alvarez, Rodo Sayagues Mendez
2016 yılında vizyona giren Don't Breathe 1 ya da türkçe adıyla Nefesini Tut 1 izle filminin yönetmenliğini Federico Alvarez yaparken filmin senaryosu ise Alvarez ve Rodo Sayagues’in kaleminden çıkmıştır. ABD yapımı gerilim ve korku filmleri türünde olan Nefesini Tut 1 full izle filminin başrollerinde Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto, Stephen Lang isimleri yer almaktadır. Nefesini Tut 1 türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Detroit’te evlere girerek hırsızlık yapan üç suçlu olan Rocky, Alex ve Money isimli gençler geçimlerini bu şekilde sağlamaktadır. Rocky, küçük kız kardeşini sorumsuz annesi ve erkek arkadaşından kurtarmak için California’ya taşınma planları yapmaktadır.

Bu üçlünün çaldıkları eşyaları satmak için getirdikleri alıcıları ise gelen eşyaları sürekli küçümser ve çok fazla para vermez. Money ise eski bir savaş gazisi Norman Nordstrom isimli adamın evinde büyük miktarda para olduğunu öğrenir. Planlarını yaptıktan sonra eve giren üç arkadaş bir süre sonra Nordstrom’un gözlerinin görmediğini fark ederler. Gece eve girdiklerinde köpeğini de uyuşturucu ile uyuttuktan sonra Nordstrom’u da uyuturlar. Evde parayı aradıkları sırada Money, bodrum katının kapısının kilitli olduğunu fark edince paranın burada olduğunu düşünür ve kilidi kırınca çıkan gürültüye Nordstrom uyanır. Nordstrom’un aşağı gelmesi ile Money ile aralarında bir kavga yaşanır ve Nordstrom, Money’i öldürür. Bu sırada Rocky ise sessizce onu izler.

Rokcy daha sonra Nordstrom’un kapatmaya çalıştığı kasayı fark edince o gittikten sonra kasayı açar ve parayı alır. Nordstrom ise Rocky ve Alex'in ayakkabılarını bulur ve evinde daha fazla hırsız olduğunu anlayıp para olan kasaya geri döndüğünde paranın çalındığını fark eder. Bir süre sonra evde saklanan Rocky, Alex’le bir araya gelip bodruma kaçarlar. Bodruma girdiklerinde ise Cindy Roberts isimli tutsak ve hamile bir kadınla karşılaşırlar. İkili Cindy’yi serbest bırakır ve kaçmaya çalıştıkları sırada Nordstrom gelir ve ateş eder ancak yanlışlıkla Cindy’yi öldürür. Bunun üzerine Nordstrom ağlamaya başlar. Daha sonra kaçmamaları için ışıkları kapatır ve evde bir kovalamaca başlayınca Alex, Nordstrom’u bayıltır ve üst kata kaçmayı başarırlar. Evden çıkmaya çalıştıkları sırada uyanan köpekle karşılaşınca tekrar içeri girerler ve Rocky havalandırmadan kaçmaya çalışınca köpek onu takip eder.

Nefesini Tut 1 izle filminde daha sonra Alex pencereden düşünce bayılır ancak uyandığında Nordstrom onu bahçe makasıyla bıçaklar. Ancak Rocky gözlerini bodrum katınca açar ve Nordstrom ona kızının ölümüne neden olan Cindy’nin yerine geçerek kendisine bir çocuk verdikten sonra gitmesine izin vereceğini söyler. Alex ise Nordstrom’u kandırmıştır ve bıçaklanan Money’in cesedi olduğu için Rocky’yi kurtarır ve Nordstrom’u yakalar ve kelepçeler. Ancak Alex ve Rocky kaçmaya çalışırken Alex vurulur ve ölür Rocky ise köpeğin de onu kovalamasıyla tam kaçacağı sırada Nordstrom tarafından tekrar yakalanır ve tekrar eve götürülürken Rocky alarmları çalıştırır ve Nordstrom yönünü şaşırır. Bu sırada kafasına birkaç darbe indirdikten sonra öldüğünü düşünür ve polisler gelmeden oradan kaçar. Gerilim filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Nefesini Tut 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak Full HD ve 1080p kalitesinde sitemizden donmadan tek part halinde izleyen herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1