Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,538 İzlenme
Nine Days
7.1 IMDB Puanı

Nine Days

(Dokuz Gün)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 30WEST
  • Film Süresi 2sa 4dk
2020 yapımı Dokuz Gün izle ya da türkçe adıyla Nine Days izle filmi Edson Oda tarafından yönetmenliği ve senaryosu yazılan bir filmdir. ABD yapımı dram ve fantastik filmler türünde yer alan Nine Days filmi dünyada kime hayat vereceği ile ilgili henüz doğmamış ruhların hakemliğini yapan bir adamın hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Winston Duke, Zazie Beetz, Benedict Wong, Tony Hale, Bill Skarsgård, David Rysdahl, Arianna Ortiz gibi oyuncular yer almaktadır. Nine Days türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Will, ruhları henüz doğmadan önce yargılayan bir hakemdir. Will’in evi ise çölün ortasında herşeyden uzak ve izole bir evdir.

Nine Days izle filminde doğup yaşama fırsatı için aday olan ruhlarla konuşup onlarla yaptığı mülakatlardan sonra, eğer seçilemezlerse, onları silmeden önce veda olarak bir ayrılık anısı verir. Will’in tek arkadaşı Kyo ise en başından beri Will'in mülakatlarına yardım eden bir ruhtur. Will ise genel olarak her gün düzenli olarak seçtiği farklı insanların hayatını gösteren çok sayıda monitörde onları izleyerek not alarak günlerini geçirir. En çok izlemeyi sevdiği şey ise Amanda isimli bir kemancıdır. Bir gün yine Amanda’yı izlerken onun konsere giderken trafik kazası geçirdiğini ve öldüğünü izler. Amanda’nın ölümünden sonra Will bu durumla ilgilenirken, onun boşluğunu doldurmak isteyen ruhlar mülakata gelir ve dokuz gün sürmesi gereken bir süreç başlar. Will, Amanda’nın yerine geçecek olan adaylara kısa bir test yapar ve hayatla ilgili basit sorular sorar.

Seçilen kim olursa diğerlerinin hayatlarıyla ilgili neyi sevip neyi sevmediklerini not etmelerini ister. Nine Days altyazılı izle filminde daha sonra Will’in dikkatini Emma isimli bir ruh çeker ancak bu ruh genel olarak bu mülakata çok ilgi gösterirken oldukça da meraklıdır. Dokuz gün süre bu testte adayların neredeyse çoğu hayata ve acıya saygısızlık gibi çeşitli nedenlerden dolayı başarısız olur ve elenirler. Will ise adayları tamamen silmeden önce onlara sessiz ve güzel bir sahilde yürümeleri ve bisiklete binmek gibi aktiviteler yapması için hayatla ilgili tecrübeleri yaşatmak ister. Kyo ise daha önce Amanda'nın kuzenini yeniden doğum için seçtiği için yakındaki başka bir ruhu mülakat için Will ile görüştürür ve Will'e Amanda'nın ölümünden sonra çekilen bir görüntüyü izletir ve bu görüntüde Amanda kazadan önce intihar notu bırakmıştır. Kyo, Will'in teselli etmeye çalışsa da Will, diğerlerinin hayatından kasetler izlemeye devam eder.

Will daha sonra seçtiği ruh Emma'ya bir önceki hayatı hakkında kimseye birşey bahsetmemesini ister ancak onun kafasındaki bazı şüpheleri gidermek için kendisini iyi hissettiren tiyatro performansı sergilenir. Diğer adaylardan Alex ise Will’in iki yüzlü olduğu konusunda ona karşı çıkar ve insanların hayatlarını yargılaması hakkında onu uyarır. Daha sonra Amanda’nın hayatı için iki aday finale kalır ve Emma daha iyimser biriyken Kane ise daha karamsar olarak dünyayı kabul etmiştir. Fantastik filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Nine Days izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi fantastik filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın