Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
12,619 İzlenme
Örümcek Adam 1
7.3 IMDB Puanı

Örümcek Adam 1

(Spider-Man 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Marvel Enterprises
  • Film Süresi 2sa 1dk
Yönetmen
Senaryo Stan Lee, Steve Ditko, David Koepp
Oyuncular Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, Cliff Robertson, Rosemary Harris
2002 yılında vizyona giren Spider-Man 1 izle filmi ya da Türkçe adıyla Örümcek Adam 1 izle filmi, yönetmenliğini Sam Raimi’nin yaptığı bir süper kahraman filmidir. Marvel Çizgi Romanlarının en sevilen karakteri Spiderman’den uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan ilk Örümcek Adam filminin senaryosu ise David Koepp tarafından kaleme alınmıştır. Spider Man 1 izle filmi, genetiği değiştirilmiş bir örümcek tarafından ısırılan ve sonrasında örümcek benzeri süper güçlere sahip olan bir gencin suçla mücadelesini anlatmaktadır. Üç filmden oluşan serinin ilk filmi olan Örümcek Adam 1 izle filminin oyuncu kadrosunda ise Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, Cliff Robertson, Rosemary Harris gibi oyuncular yer almaktadır.

En sevilen Marvel karakteri Örümcek Adam filmlerinin ilk filmi olan Örümcek Adam 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir okul gezisinde, lise son sınıf öğrencisi Peter Parker, arkadaşı Harry Osborn ve sevgilisi Mary Jane Watson ile bir üniversitenin genetik laboratuvarını ziyaret ederler. Bu gezide genetiği değiştirilmiş bir süper örümcek onu ısırır ve eve döndükten sonra Peter bir anda hastalanır. Bu sırada Harry'nin Oscorp'un kurucusu ve sahibi olan bilim adamı babası Norman Osborn, önemli bir askeri sözleşme yapmak üzeredir. Bu anlaşma için performans arttırıcı kimyasal ile kendi üzerinde deneyler yapar ve bu deney yüzünden aklını kaybeder ve yardımcısını öldürür.

Ertesi gün Spider Man 1 izle filminde Peter miyop olmadığını ve örümcek benzeri yetenekleri olduğunu anlar. Bunların üzerine ayrıca bileklerinden ağ fırlatıp hızlı reflekslere, insanüstü hıza ve güce sahip olur. Ayrıca bir tehlikeyi sezme yeteneğine de sahiptir. Mary Jane’den hoşlanan Peter, bir araba ile onu etkilemeyi düşünür ve bunun için parayı kazanmas gerekir. Para kazanmak için bir yeraltı dövüş turnuvasına girer ve ilk maçını kazanır, ancak organizasyonu düzenleyenler ona para vermeyi reddeder. Organizatörün ofisini soymaya çalışan bir hırsızı fark eder ancak parasını alamadığı için onların kaçmasına müsaade eder.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Ben'in hırsızlar tarafından bir arabanın çalındığını ve öldürüldüğünü öğrenir. Örümcek Adam 1 altyazılı izle filminde Peter Parker hırsızın peşine düşer ve bu hırsızların daha önce kaçmasına izin verdiği hırsızlar olduğunu fark edince Ben’in ölümünden kendini sorumlu tutar. Diğer tarafta ise Norman, Oscorp'un rakibi Quest Aerospace tarafından yapılan askeri bir deneye saldırır.

Peter Parker Spider Man 1 izle filminde mezun olduktan sonra kendisine bir kostüm ayarlar ve Örümcek Adam adını alarak adaletsizlikle ve suçlularla savaşmak için yeteneklerini kullanmaya başlar. Bir gazete ise Örümcek Adam'ın net görüntülerini sağlayan tek kişi olduğu için Peter'ı serbest fotoğrafçı olarak işe alır. Norman ise Oscorp'un yönetim kurulunun şirketi Quest'e satmak için onu zorlamayı planladığını öğrenince onlara suikast düzenler. Gazete ise gizemli katile Yeşil Cin (Green Goblin) adını takar.

Goblin, Örümcek Adam'a birlikte çalışmalarını teklif eder, ancak Peter bu teklifi reddeder ve sonrasında birbirlerine girerler. Şükran Gününde ise Peter'ın halası May, Mary Jane, Harry ve Norman'ı yemeğe davet eder. Yemek sırasında Norman yarayı görür ve Peter'ın Örümcek Adam olduğunu anlar. Harry ise babasının kimliğini bilmeden ona Peter’ın Marry Jane’e aşık olduğunu söyler ve ona büyük bir koz verir. Örümcek Adam filmleri serisinin ilk filmi olan Spider Man 1 izle ya da Örümcek Adam 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.