Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
1,225 İzlenme
Pacto de Fuga
7.1 IMDB Puanı

Pacto de Fuga

(Jailbreak Pact)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Calibre 71
  • Film Süresi 2sa 15dk
Yönetmen
Senaryo David Albala, Raúl Blanchet, Loreto Caro-Valdes
Yaşanmış bir hikayeden beyaz perdeye aktarılan Pacto de Fuga izle filmi ya da Jailbreak Pact izle 2020 yılında vizyona girmiştir. Yönetmen koltuğunda David Albala ismini gördüğümüş kaçış anlaşması filminin senaryosu ise David Albala, Raul Blanchet ve Loreto Caro-Valdes isimleri tarafından gerçek hikayenin düzenlenerek kaleme alınmasıyla gerçekleşmiştir. Şilli yapımı gerçek bir hikaye olan Pacto de Fuga, dram ve gerilim filmleri türünde yer alırken 1990 yılında meydana gelen cezaevindeki olaylarda kaçmaya çalışan 49 mahkumun sebep olduğu olayları ele almaktadır. Jailbreak Pact full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Alberto Ellena, Amparo Noguera ve Benjamin Vicuna isimleri yer almaktadır.

Gerçek hikayeden uyarlanan dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Pacto de Fuga türkçe dublaj izle filminin konusuna ise şöyle, Şili’de bulunan Santiago Halk Hapishanesinde gerçekleşen eylemlerden sonra, 49 mahkum kaçmaya karar verir ve büyük bir silahlı çatışmayla beraber aralarında ağır suçluların da bulunduğu Manuel Rodriguez Yurtsever Cephesi isimli bir örgütün birkaç üyesi 30 Ocak 1990 tarihinde siyasi bir operasyona karşı hapishaneden, çatal kaşık vs gibi ilkel yöntemlerle tünel kazarak kaçmaya çalışmaktadır. Bu 49 mahkum arasında, Şili’nin acımasız diktatörü Augusto Pinochet'yi öldürmeye teşebbüs eden 7 mahkum da vardır.

İlk olarak askeri rejimin son yıllarına doğru siyasi mahkumlardan oluşan 24 kişilik bir militan grubu, hapishanede 80 metreden uzun bir tünel kazmıştır. Bu militanlar 1 yıl gibi kısa bir sürede tornavida, çatal, kaşık kullanarak çıkardıkları 55 ton toprağıda hapishane içinde saklamayı başarabilmiştir. Hücrelerin birinin çatısını delerek ve yeni bir duvar örüp onu eski gibi göstermeyi başararak gizliliklerini korumayı başarırlar. Ancak ekip, kaçışlarını sağlama almak için yeni insanlara ihtiyaç duyar ve güvenilir insanlar seçmek ve kaçışın gizliliğini korumak için titiz bir çalışma yürütür. Zamanla 49 kişiye ulaşan grup, ne hapishane güvenliği ne de yakın koğuşlardaki mahkumlar tarafından fark edilmeden, Şili tarihinin en büyük kaçış hikayesine damgalarını vururlar.

Pacto de Fuga izle filminde 49 mahkum tüneli sessiz sedasız kazmaya devam ederken, tünelin karşı tarafında ise bu mahkumlara öncülük eden liderlerinin karısı, dışardaki militan grubu ile beklemektedir. Kaçış Anlaşması izle ya da hapishaneden kaçış temalı film severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2020 yılı Şili yapımı Jailbreak Pact - Pacto de Fuga izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese keyifli kaçış filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın