Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
16,782 İzlenme
Persepolis
8.0 IMDB Puanı

Persepolis

(Persepolis)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi 2.4.7. Films
  • Film Süresi 1sa 36dk
Yönetmenliğini ve senaryosunu Marjane Satrapi ve Vincent Paronnaud isimlerinin yaptığı Persepolis izle filmi Satrapi’nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanan bir biyografi ve animasyon türündeki 2007 yılında vizyona giren bir filmdir. 1 Oscar adaylığı, 27 farklı ödül ve toplamda 50 adaylığı bulunan Persepolis full izle filmi İran İslam Devrimi sırasında bir kızın hikayesini konu edinmektedir.

Persepolis Türkçe Dublaj izle animasyon filminin hikayesi ise şöyle, Marji isimli genç İran Devrimi karşıtı bir ailenin çocuğudur. Hapishanedeki 9 yılın ardından serbest kalan amcasının hikayesinden ilham alır Marjane. Ancak İran Şah’ının tahttan indirilmesinden sonrada işler Marji ve ailesinin istediği gibi gitmez ve yeni yönetim İslam hukuku uygulamaya başlar. Kadınlar artık daha kapalı giyinmek zorundadır ve muhalifler de tekrar tutuklanmaya başlayınca çoğu İranlı yurt dışına kaçmanın yollarını ararlar. Marji’nin ailesi de yeni rejime ayak uydurmaya çalışmaktadır.

Bir süre sonra İran ile Irak arasında savaş başlar ve hükümet yeni yasaklar getirmeye devam eder. Bu sırada amca Taher kalp krizi geçirince İngiltere’ye gitmeleri gerekir ancak sınırlar kapalı olduğu için sadece bakanlığın izin verdiği kişiler yurt dışına çıkabilir. Marji ve babası ise buna çözüm bulabilmek için sahte pasaport yapan Khosro’yu bulurlar. Marji ise onun yanında çalışan ve fikirleri kendisiyle uyuşan Niloufar’dan hoşlanır. Ancak Niloufar bir süre sonra düşünceleri nedeni ile idam edilir. Sonrasında Khosro’da yakalanınca Marji amcasının ölümünü izlemek zorunda kalır. Bu süreçten çok etkilenen Marji teselliyi hükümetin yasakladığı alkolde ve gizli partilerde bulur.

Persepolis altyazılı izle filminde daha sonra annesi Marji’yi Viyana’ya okuması için gönderir. Ancak burada da İranlı olduğu için ayrımcılığa uğrar ve Marji kendini yanlız hissetmeye başlar. Daha sonra bir partide Fransız olduğu yalanını söyler ve gece sonunda sevgilisi ile ilk cinsel deneyiminde başarısız olurlar ve bunun sonucunda eşcinsel olduğu ortaya çıkar. Sonrasında Markus isimli bir adamla tutkulu bir aşk yaşamaya başlar ancak aldatılınca sokaklara düşer ve bir süre sokakta yaşar. İran’da savaşın bitmesinin ardından Marji memleketinin daha yaşanabilir olduğunu umarak geri döner ancak birkaç hafta sonra depresyona girer ve intihar etmeye çalışır.

Marji üniversiteye başladığında ise Reza isimli bir çocukla sevgili olur. Ancak İran’daki yasalar gereği el ele yakalanınca para cezası ödemek zorunda kalırlar. İran’daki baskıcı hayatın detaylarıyla insanların hayatına etkilerini anlatan Persepolis izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde 4K Full HD ve 1080p kalitede izleyen herkese iyi filmler dileriz.