Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

2,564 İzlenme
Pi’nin Yaşamı
7.9 IMDB Puanı

Pi’nin Yaşamı

(Life of Pi )
Yönetmen
Senaryo Yann Martel, David Magee
4 Oscar ödüllü Life of Pi izle ya da Türkçe adıyla Pi'nin Yaşamı izle filmi 2012 yılında Ang Lee yönetmenliğinde vizyona giren ve ABD, İngiltere ve Tayvan ortak yapımı dram ve macera filmleri türünde olan muhteşem bir filmdir. Pi’nin Yaşamı filmi Yann Martel isimli yazarın 2001 yılında yazdığı ve en çok satanlar arasına giren filmle aynı isme sahip romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Vizyona girdiği yıl kazandığı Oscar ödülleri dışında 116 adaylık ve toplamda 72 ödül kazanan ve kült filmler arasına giren Life of Pi hd izle filminin oyuncu kadrosunda ise Suraj Sharma, Irrfan Khan, Rafe Spall, Tabu, Adil Hussain, Gérard Depardieu gibi oyuncular rol almıştır.

Ölmeden önce kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Pi’nin Yaşamı Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Pi Patel’in hayat hikayesinin iyi bir kitap olabileceğini düşünen genç bir yazar onunla Kanada’da ki evinde buluşur ve sohbet etmeye başlarlar. Pi Patel bu genç yazara hayat hikayesini anlatmaya başlar ve ilk olarak ailesinin inançlarından ve Hindistan’daki yaşamlarından bahseder. Fransa’da bir yüzme havuzunda olanlardan sonra Pi’nin babası ona Piscine Molitor Patel adını vermiştir ancak bu isim arkadaşlarına argo bir çağrışımda bulunacağı için kısaca kendisini Pi Patel olarak tanımlamaya başlar.

Yıllar geçtikçe Pi büyümeye başlar ve ailesi Hindu inancına bağlı olan Pi zamanla İslam ve Hristiyanlığı da öğrenir ve aslında önemli olanın Tanrı’yı sevmek olduğunu düşünmeye başladıkça üç dine de ilgi duymaya başlar. Pi çocukluğundan beri ailesinin hayvanat bahçesinde vakit geçirmektedir ve bütün hayvanlarla iyi anlaşan ve onları çok seven Pi, en çok sevdiği bembeyaz bir Bengal kaplanı ile daha çok vakit geçirmeye çalışır. Richard Parker adını verdikleri bu kaplana çok fazla yaklaşıp ufak bir tehlike atlattıktan sonra babası, Richard’ın ne kadar tehlikeli olduğunu anlayabilmesi için kaplanın bir keçiyi parçaladığı anı Pi’ye izletir.

Life of Pi Türkçe Dublaj izle filminde bir kaç yıl sonra babası ona hayvanat bahçesini satarak Kanada’ya taşınacaklarını söyler. Aile bir gemiye yükledikleri hayvanlarla beraber denize açılırlar. Yolculuklarından birkaç gün geçmesinden sonra gemi seyirdeyken fırtına başlar ve gemi batmak üzeredir. Gemide ailesini ararken bir personel onu filikaya atmayı başarır ve yanında ayağı kırık bir zebra ile can kurtarma botunda tek başına ye yapacağını bilemez. Ancak gemi tamamen battığında ise denizin ortasında tek başına kalmıştır. Etrafta birilerini arayan Pi, bir süre sonra denizde Richard Parker’ı hayattayken bulur.

Denizin ortasında yaşam mücadelesi devam ederken Zebra ve Pi’ye bir yetenekli bir Orangutan katılır ancak botta beklenmedik bir şekilde saklanan bir sırtlan ani bir hareket yapınca Pi denize düşme tehlikesi geçirir. Daha sonra orangutan ve zebrayı öldürür. Daha sonra Richard Parker isimli kaplan ile arasında bir dostluk başlar. Aynı gece bir balina tekneye saldırır ve tekneyi yok eder ancak Pi balina ile iletişime geçerek kendilerini hayatta tutmasını sağlar. Aradan birkaç hafta geçer ve deniz üzerinde küçük bir ada keşfederler ve adada kendilerine bir süre yetecek kadar yiyecek vardır. Ancak geceleri ada da korkunç olaylar olmaya başlayınca Pi, adanın canlı ve tehlikelerle dolu olduğunu fark eder.

Adadan ayrılmayı başaran ikili bir süre sonra Meksika’ya varırlar ancak karaya çıktıklarında Richard Parker ormana giderek Pi’den uzaklaşır. Pi’nin batan gemiden tek kurtulan olarak hayatta olduğu anlaşılınca birden tüm medyanın ilgisi onun üzerine döner ve Pi nasıl hayatta kaldığı ile ilgili farklı hikayeler anlatmaya başlar. Life of Pi izle ya da Pi'nin Yaşamı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

23 yorum