Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
258 İzlenme
Saksı Olmanın Faydaları
8.0 IMDB Puanı

Saksı Olmanın Faydaları

(The Perks of Being a Wallflower)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 103 dakika
Yönetmen
Senaryo Stephen Chbosky
Ödüller 19 ödül & 50 Adaylık.
Saksı Olmanın Faydaları izle ya da The Perks of Being a Wallflower izle filminde, Charlie'nin (Logan Lerman) isimsiz bir mektup arkadaşına lisedeki ilk gününü tartışan bir mektup yazmasıyla açılıyor. İlk gününde sınıf arkadaşları tarafından taciz edilir, ancak İngilizce öğretmeni Bay Anderson (Paul Rudd) ile arkadaş olur.

Charlie tek başına bir okul futbol maçına katılır ve birinci sınıf dükkanındaki tek son sınıf öğrencisi olan gösterişli Patrick'i (Ezra Miller) fark eder. Patrick, Charlie'den onunla oturmasını ister. Onlara Patrick'in üvey kız kardeşi Sam (Emma Watson) katılır ve Charlie onun güzelliğini hemen fark eder. Eve vardığında Candace'in erkek arkadaşının ona vurduğuna tanık olur, Charlie'nin özellikle Helen Teyzesi (Melanie Lynskey) de tacize uğradığı için bu konuda hassastır. Candace onu ailesine söylememesi için ikna eder. Charlie, mezuniyet töreninde Sam ve Patrick ile dans eder ve daha sonra onlarla bir partiye gider. Orada diğer arkadaşları Bob, Mary Elizabeth ve Alice ile tanışır. Ayrıca Sam'i erkek arkadaşı Craig ile görür ve bu onu kıskandırır. Bir çömlek kek yiyor ve grup onun gözlemleriyle eğleniyor. Mutfakta iken, Charlie, Sam'e en iyi arkadaşı Michael'ın geçen Mayıs ayında kendini vurduğunu söyler. Daha sonra üst kata banyoya gider ve Sam'i şokta bırakır.

Üst katta Charlie, okulun yıldız futbolcusu Patrick ve Brad'i (Johnny Simmons) öpüşürken görür. Patrick, Charlie'ye Brad'in ilişkilerini kimsenin bilmesini istemediğini (babasının onaylamayacağı gibi) söyler ve ondan bunu bir sır olarak saklamasını ister. Hala yüksek, Charlie kabul eder. Daha sonra Sam, Patrick'e Charlie'nin başından geçenleri fısıldıyor ve onu arkadaş gruplarına davet ediyorlar.

Onu eve götürürken Sam radyodan bir şarkı duyar - David Bowie'nin Kahramanları - ve Patrick'in bir tünelden geçmesini ister. Kamyonetin arkasında ayağa kalkıyor ve dans ediyormuş gibi sallanıyor. Charlie, güzelliği karşısında bir kez daha hayrete düşer.

Noel yaklaştıkça Charlie, Sam'in SAT'lerine çalışması için yardım eder ve arkadaşları, Gizli Noel Baba hediye alışverişine katılır. Değişimin son gecesinde Sam, Charlie'yi odasına götürür ve ona bir daktilo hediyesini gösterir. İkisi ilk öpücükler hakkında konuşmaya başlar. Charlie hiç bir kızı öpmediğini söylüyor ve Sam ilk öpücüğünün kendisini taciz eden babasının patronundan olduğunu ortaya koyuyor. Charlie'ye ilk öpücüğünün onu seven biriyle ve iki öpücükle olmasını istediğini söyler.

Charlie'nin Doğum Günü (Noel arifesinde olan) gelir ve aynı gece ona bir hediye aldıktan sonra bir araba kazasında ölen Helen Teyzesini hatırlar. Daha sonra, bir Yılbaşı partisinde LSD alır ve teyzesinin öldüğü geceye daha fazla geri dönüş yapar. Sonunda polis tarafından karda baygın halde bulunur.

Charlie, Mary Elizabeth ile Sadie Hawkins dansına katılır. Daha sonra onun evine giderler ve sevişirler. Daha sonra onun erkek arkadaşı olduğunu beyan eder. Onunla ilgilenmiyor ama ondan nasıl ayrılacağını bilmediği için ilişkisini sürdürüyor.

Bir partide doğruluk mu cesaret mi oynarken, Patrick Charlie'ye odadaki en güzel kızı öpmeye cesaret eder ve Mary Elizabeth yerine Sam'i öper. Her iki kız da öfkelenir ve Patrick Charlie'ye ortalık sakinleşene kadar uzak durmasını söyler.

Haftalar geçiyor ve arkadaşları hala onu görmezden geliyor. Buna ek olarak, teyzesinin öldüğü geceye olan geri dönüşleri daha da kötüleşiyor. Bob, Charlie'ye Brad'in babasının onu ve Patrick'i öpüşürken yakaladığını söyler. Brad yüzünde bir çürük ile okula geliyor ama bir park yerinde atladığını iddia ediyor. Brad ona "ibne" dedikten sonra, Patrick ve Brad kafeteryada kavga eder. Brad'in arkadaşları, Charlie araya girene kadar Patrick'i dövmeye başlar. Daha sonra arkadaşlarıyla barışır.

Patrick, Brad'den ayrıldıktan sonra üzülür ve o ve Charlie daha da yakınlaşır. Bir gece Patrick, Charlie'yi tepki vermeden öper, sonra mutsuzluğu yüzünden yıkılır. Sam, Craig'in onu aldattığını öğrendikten sonra ondan ayrılır.

Mezuniyet yaklaşıyor ve Sam, Penn State'e kabul ediliyor. Veda partisinden sonra Charlie bavulunu toplamasına yardım eder. Sam daha sonra Charlie'ye neden ona çıkma teklif etmediğini sorar. Birkaç içten itiraftan sonra öpüşmeye başlarlar, ancak Sam iç uyluğuna dokunduğunda Charlie geri çekilir. Ona neyin yanlış olduğunu sorar, ama ona hiçbir şeyin yanlış olmadığını söyler ve onu öpmeye devam eder.

Ertesi gün Charlie, Sam'in okula gitmesini izlerken sinirlenir. Boş evine vardığında, bir çöküş yaşamaya başlar ve Helen Teyzesinin uyluğuna dokunduğu anı aklına gelir. Candace'i arar ve teyzesinin ölmesinin onun suçu olduğunu ve belki de onun ölmesini istediğini söyler. Candace, arkadaşlarına evlerine polis göndermelerini söyler. Charlie kendine zarar veremeden polis gelir ve Charlie bayılır.

Hastanede uyanır. Doktoru Dr. Burton (Joan Cusack), Charlie'nin ebeveynlerine (Dylan McDermott ve Kate Walsh), Helen Teyzesinin kendisini cinsel olarak taciz ettiğini ve Charlie'nin onun ölümünden kendini sorumlu tuttuğu için hafızasını bastırdığını açıklar. Charlie birkaç hafta sonra hastaneden taburcu olduktan sonra, Sam ve Patrick onu ziyaret eder ve en sevdikleri restorana götürürler.

Bir kez daha tünele girerler ve Sam Charlie'ye en son orada olduklarında çalan şarkıyı nihayet bulduğunu söyler. Charlie kamyonetin arkasına tırmanıyor ve bir bütün olarak hayatı hatırlıyor. Sam'i öper, ayağa kalkar ve tünelden çıkarken çığlık atar. Saksı Olmanın Faydaları izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın