Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
793 İzlenme
Salinger Yılım
6.4 IMDB Puanı

Salinger Yılım

(My Salinger Year)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi micro_scope, Parallel Film Productions
  • Film Süresi 1sa 41dk
Kategori
Senaryo Philippe Falardeau, Joanna Smith Rakoff
2020 yılında vizyona giren My Salinger Year izle ya da Türkçe adıyla Salinger Yılım izle filmi yönetmenliği ve senaristliği Philippe Falardeau tarafından yapılan bir filmdir. Joanna Rakoff'a ait olan filmle aynı isme sahip anısından esinlenerek beyaz perdeye aktarılan salinger Yılım full izle filmi Kanada ve İrlanda ortak yapımı olup dram filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seana Kerslake, Colm Feore, Brían F. O'Byrne gibi oyuncular yer almaktadır.

Dram filmleri severlerin seveceği türde bir film olan Salinger Yılım Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1995 yılında yazar ve şair olmak isteyen Joanna, yaşadığı şehirden ve erkek arkadaşı Karl'dan ayrılır. New York'un en eski edebiyat ajanslarından birinde, Margaret’ın yönettiği bir şirkette işe başlar. Bu ajans, Joanna'dan habersiz ünlü bir yazar olan JD Salinger'in haklarını korumaktadır. Joanna ise Salinger'ın hiçbir kitabını okumamıştır. Bir süre sonra yeni erkek arkadaşı Don ile eve çıkarlar ve sonrasında, bilgisayarların faydalı olmadığına inanan Margaret, Joanna'ya daktilo kullanarak mektuplar yazar.

Çalıştığı sürede Joanna'nın sorumlulukları arasında Salinger'a gönderilen çok sayıda hayran mektubuna yanıt vermek de bulunmaktadır. Ancak Joanna, Salinger'ın hayran postalarını okumadığını söyler ve Salinger'in bazı hayranlarına uygun bir yanıt vermeye çalışır. Ajanstaki çalışma dönemi, Salinger'ın daha önce The New Yorker'da yayınlanan Hapworth 16, 1924 isimli öyküsünün yayınlandığı döneme denk gelir ve bu durum Joanna’nın bir yayıncıyla bağlantı kurmasına yardımcı olur. Daha sonra Salinger ile yayıncı arasındaki bir toplantı için Georgetown Üniversitesi'ne gider. Bu da eski erkek arkadaşı Karl'ın Washington’da verdiği bir konsere denk gelir.

Salinger Yılım izle filminde Margaret, Joanna'ya daha çok güvenmeye başlar ve ajansın arşivinde bulunan bazı değerli el yazmalarını ve makaleleri okumasına izin verir. Bir süre sonra Don ve Joanna, Don'un yakın bir arkadaşının düğününe davet edilir. Ancak Don, düğüne tek başına girmek istediği için Joanna'ya söylemez. Bunun üzerine Joanna o yokken onu terk eder ve evden taşınır. Kısa süre içinde Joanna, ajans için ilk kitabını yayınlar ve satışına başlar. Daha sonra ajans için önemli bir iş teklifi gelsede, Joanna bu teklifi yazar olmak istediği için geri çevirerek işi bırakır. My Salinger Year izle ya da Salinger Yılım izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın