Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
1,915 İzlenme
Sardar Udham
9.1 IMDB Puanı

Sardar Udham

(Sardar Udham)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amazon Studios
  • Film Süresi 2sa 44dk
Yönetmen
Senaryo Shubhendu Bhattacharya, Ritesh Shah
2021 yılının en iyi Hint filmleri arasında yer alan Sardar Udham izle filminin yönetmenliğini Shoojit Sircar üstlenmiştir. Hint yapımı suç ve biyografi filmleri türünde yer alan Sardar Udham izle Shubhendu Bhattacharya ve Ritesh Shah isimleri tarafından kaleme alınmıştır. yazıldı. Hintli bir devrimci olan Udham Singh’in hayatından esinlenerek beyaz perdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosunda Vicky Kaushal, Shaun Scott, Stephen Hogan, Amol Parashar, Banita Sandhu, Kirsty Averton gibi oyuncular yer almaktadır.

Hint filmleri severlerin kesinlikle izlemeniz gereken Hint filmleri arasında yer alan Sardar Udham Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Hindistan’ın Pencap hapishanesinden cezasını çektikten sonra serbest bırakılan Udham Singh, yetkililer tarafından izlenmesine rağmen suikastin nedenini öğrenmek ister ve ilk olarak Sovyetler Birliğine gider ve oradan Londra’ya geçer. Peşindeki ajanları müthiş bir taktikle atlattıktan sonra Londra’da normal bir hayat sürmek için birkaç işte çalışmaya başlar.

Udham katliamı O’Dwyer’ın yaptırdığından emindir ve onun Pencap valisi olduğu dönemde bir konuşma yaptığı sırada gizlice yaklaşarak O’Dwyer’i öldürür ve sonrasında tutuklanır. Udham kendisine atanan iyi bir avukata geçmişini anlatmaya başlasa da mahkeme de ölüm cezasına çarptırılır. Ancak hapishane koşullarının kötü olması sebebiyle ölüm orucuna başlar ve bu durumu protesto eder. Orucunu bozması ve ölmemesi için zorla yemek yedirilse de soruşturmayı yürüten yetkiliye yavaş yavaş her şeyi anlatmaya başlar.

Serdar Udham full izle filminde her şeyi anlatmaya başlayan Udham ilk olarak 1919 yılında Amristar’da ki bir fabrikada kız arkadaşıyla beraber çalıştığını söyler. 13 Nisan günü geldiğinde ise Dyer O’Dwyer’in emriyle 20bin kişinin bulunduğu protestolara ateş açılır ve büyük bir katliam yaşanmasına neden olur. Udham ise bu saldırıdan habersiz olarak uyuduğu sırada, açılan ateşte yaralanan arkadaşı tarafından uyandırılır ve direk yardıma gider. Udham birkaç arkadaşı ile beraber yaralıları derme çatma bir hastaneye taşır ve onları hayatta tutmaya yardım eder.

Filmin sonlarında doğru Udham öldürülür ve hapishanede çekilmiş birkaç fotoğrafı gösterilir. O’Dwyer ise yaptıklarından dolayı hesap vermektedir. Son zamanların en çok ses getiren Hint filmlerinden biri olan Sardar Udham izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izle sitemiz Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.