Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,023 İzlenme
Sayıklama
5.3 IMDB Puanı

Sayıklama

(Distancia de rescate)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 33dk
Yönetmen
Senaryo Claudia Llosa, Samanta Schweblin
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Fever Dream (Distancia de rescate) izle ya da Türkçe adıyla Sayıklama izle filmi, Claudia Llosa yönetmenliğinde gösterime girmiştir. Samanta Schweblin'e ait filmle aynı adı taşıyan romandan uyarlanan Sayıklama full izle filmi İspanya ve ABD ortak yapımı olup dram, gizem ve korku filmleri türünde yer almaktadır. Filminin oyuncu kadrosunda ise María Valverde, Dolores Fonzi, German Palacios, Guillermo Pfening, Emilio Vodanovich gibi oyuncular yer almaktadır.

Sayıklama Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, genç bir anne olan Amanda Casali, bir büyü yüzünden kendini ormanda yatarken ve vücudunda solucanlar dolaştığını hissederken bulur. Daha sonra David onu sürükler ve kendisine neler olduğunu anlamak için uyanık kalmasını ister. Duyguğu ses Amanda'ya son birkaç haftadaki olayları hatırlatır. Bir geri dönüş sahnesinde, Amanda ve genç kızı Nina, Arjantin'de küçük bir köye giderler ve burada tanıştıkları biri, Amanda'yı yazı geçirmeyi planladığı kiralık eve götürür. Amanda'nın ölen babası ise o henüz gençken San Lucas Gölü'ne gitmiştir. Bu yüzden kocası Marco ve kızı Nina ile gölü tekrar görmek istemektedir.

Amanda ve ailesi eve yerleştikleri sırada komşuları Carola onlara iki kova su getirir. Bir süre sonra ona seslenen sesin sahibi David'in Carola'nın oğlu olduğunu öğrenir. Carola, Amanda'dan Nina'nın David'le oynamasına izin vermemesini ister ve Carola, David'le olan tuhaflığı ortaya çıkarır. Carola, Amanda'ya David doğduğunda onun doğuştan bir hastalığa sahip olduğunu açıklar. David’in doğduğu Arjantin'de çiftçi köyündeki diğer tüm çocuklar gibi o da nedeni belli olmayan bir hastalıkla doğmuştur. Ancak David sağlıklı doğmasına rağmen, bir süre sonra her şeyi değiştiren bir şey olmuştur.

Carola'nın kocası Omar, Sayıklama altyazılı izle filminde yarış atı yetiştirmektedir. Bir gün iki atı yetiştirmek için yasa dışı yollara başvurmuştur. O dönemde Carola’da Omar ile birlikte çalışmaktadır. Bir gün Omar çiftlikte olmadığı sırada atlardan biri çitlerden kaçarak ormana gider ve Carola, David ile birlikte atın peşinden gider. Daha sonra atı yakalayarak çiftliğe geri getirirler. Ancak, aynı gecenin ilerleyen saatlerinde, at zehirlenmeden dolayı ölür ve aynı zamanda David'in ateşi yükselir. Carole, Amanda'ya kasabada birçok trajik şey gördüğünü söyleyerek deforme olmuş çocukları ima eder.

David’in hastalandığı gece onu bir köy doktoruna götürtür ve bu doktor doğaüstü güölere sahip olmasıyla bilinmekteydi. Köy Doktoru, David'i inceleyip zehirlendiğini anlar ve vücudu enfeksiyonla savaşamayacak kadar kırılgan olduğu için sadece ruhunun başka bir bedene taşınması sayesinde kurtulabileceğini söyler. Carole zor bir karar alarak David'i kurtarmak için doktorun bu teklifini kabul eder. Sonrasında Doktor ayinlere başlar ve David'in ruhu iki beden arasında bölünür. Ancak kısa bir süre sonra tuhun ayrılmasıyla Carole, David’e benzeyen bu kişinin oğlu olmadığını fark eder.

Filmde konusu geçen zehirli su yavaş yavaş her şeyi öldürmeye başlar ve Amanda kasabadan ayrılmadan önce, Carole'un yanına gider. Korku filmleri severlerin vakit geçirmek için iyi bir tercih olabilecek filmlerden biri olan Fever Dream izle ya da Sayıklama izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın