Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,733 Görüntülenme
Schindler’in Listesi
8.9 IMDB Puanı

Schindler’in Listesi

(Schindler's List)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 3sa 15dk
Yönetmen Steven Spielberg
Senaryo Thomas Keneally, Steven Zaillian
IMDb top 250 filmleri listesinde altıncı sırada bulunan Schindler’in Listesi Full HD 1080p izle orijinal adıyla Schindler's List izle filmi 1993 yılında Steven Spielberg yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaristliğini Thomas Keneally ve Steven Zaillian’nın yaptığı bu film 321 milyon $ hasılat elde ederken 7 Oscar Ödülü, 33 adaylık ve 71 farklı ödülle kırılması zor bir rekora imza atmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley, Caroline Goodall, Jonathan Sagall ve Embeth Davidtz gibi isimler bulunuyor.

Gelmiş geçmiş en iyi filmler ya da tüm zamanların en iyi filmleri gibi listelerin en üst sıralarında yer alan Schindler’in Listesi Full HD 1080p izle konusuna gelirsek, İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler’in yaptığı soykırımdan Oskar Schindler isimli kahramanın Polonya’da yaşayan yahudileri kurtarma hikayesini ele alıyor. Almanya’ya iş amacı ile gelen Schindler’in parası yoktur ancak pazarlama yeteneğinin yüksek olması sebebi ile birçok Nazi Subayı ile yakın ilişkiler kurmuştur. Nazilerin soykırımı başladığı sırada Schindler’in fabrikası yahudiler için umut kapısı olmuştur. Birçok yahudinin ölümüne şahit olan Schindler, Stern’in uyarısıyla Alman subayları ile işbirliği yapmaya devam eder ve bir yandan fabrikası çalışırken bir yandan da kurtarabildiği kadar yahudiyi kurtarmaya çalışır.

Almanya’nın Sovyetler Birliğine teslim olmasından sonra Nazi Partisi üyesi olduğu için bu kez ruslardan kaçmak zorunda kalır. Fabrikada kurtardığı yahudi işçileri ile vedalaştığı sırada işçiler ona kendilerinin ona şahitlik yapabileceğini söyler. Schindler bu davranış karşısında her ne kadar duygulansada yeterli olmayacağını bildiği için kaçar. Ertesi gün ise Sovyet askerleri fabrikaya gelerek işçilere artık özgür insanlar olduklarını söyler. IMDb puanı yüksek filmler arasında ilk sıralarda olan Schindler’in Listesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın