Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,313 Görüntülenme
Şeker Adam’ın Laneti (Candyman)
6.0 IMDB Puanı

Şeker Adam’ın Laneti (Candyman)

(Candyman)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 1sa 31dk
Yönetmen
Senaryo Clive Barker, Jordan Peele, Win Rosenfeld
2021 yılının en iyi korku filmlerinden biri olan Candyman izle filmi ya da bilinen adıyla Şeker Adamın Laneti izle filmi Nia DaCosta yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Jordan Peele ve Win Rosenfeld isimlerine ait olan Şeker Adam’ın Laneti full izle ABD ve Kanada ortak yapımı gerilim ve korku filmleri kategorisinde olmakla beraber Candyman filmleri serisinin dördüncü filmidir. Korku filmleri severlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğimiz Candyman izle oyuncu kadrosunda ise Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo, Kyle Kaminsky, Vanessa Williams, Virginia Madsen, Tony Todd gibi önceki filmlerde de yer alan oyunculardan oluşmaktadır.

En iyi korku filmleri arasında üst sıralarda yer alan Şeker Adam’ın Laneti Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir önceki filmdeki olayların üzerinden birkaç yıl geçmesinin ardından Chicago’da yaşayan ve sanat işleri ile uğraşan Anthony McCoy ve sevgilisi Brianna Cartwright’nın erkek kardeşinin anlattığı bir şehir efsanesi hikayesinden etkilenirler. Kendi eserleri ile ilgili bir ivme yakalaması konusunda umutsuzluğa kapıldığı bir dönemde kendisine Şeker Adam’ın korkunç hikayesini anlatan yaşlı kuru temizleme dükkanı sahibi Billy Burke ile tanışır. Burke çocukken yaşadığı bir olayda ırkçı bir polisin Sherman isimli çengel kollu bir adamın şekerine jilet saklayarak onu suçlamak için pusudayken, Burke eve girip duvardan çıkan Sherman ile karşılaşınca çığlık atar ve polislerin gelmesi ile Sherman’ın çok kötü dövülmesine neden olur.

Burke’nin anlattığı hikayede ise Sherman ölümünden sonra mahkeme tarafından aklanmış ancak efsaneye göre aynanın karşısında beş kez Şeker Adam diyen herkes Candyman Türkçe Dublaj izle ruhu tarafından öldürülecektir. Burke’nin anlattığı hikaye Anthony’yi etkiler ve buna benzer bir hikaye temalı bir sergi açmaya karar verir. Ancak sergide eleştirmenlerden kötü tepkiler alınca sinirlenir ve sergiyi terk eder. Aynı gece Anthony’nin sergide tartıştığı arkadaşları sergide aynanın karşısında sevişirken kız beş kez Candyman dedikten kısa bir süre sonra ortaya çıkan Şeker Adam tarafından öldürülürler. Olayın basına yansımasından sonra sergideki eleştirmenlerden biri kız arkadaşları ile birlikte takılırken eğlenmek için Şeker Adam’ın adını anmaya başlayınca onlarda öldürülür.

Yaşanan olaylardan sonra paniğe kapılan Anthony, Burke ile buluşur ve Sherman ile birkaç defa kendisine gözüktüğünü söyledikten sonra hikayenin aslında neredeyse 100 yıl kadar önce ortaya çıktığını öğrenir. Bir süre sonra Anthony’nin elinde arı sokmasından dolayı oluşan yara gittikçe büyümeye başlar ve kabuk tüm vücudunu sarar. Yaraları için hastaneye gittiğinde ise annesi ile kendi doğduğu yer ve bazı konular hakkında yalan söylendiği konusunda karşı karşıya geldikten sonra Candyman’in suçlanmasından sorumlu olduğunu öğrenir.

Anne-Marie, Anthony’nin normal insanlar gibi bir hayatı olması için ona yaşananlardan bahsetmediğini itiraf eder. Ancak işin kötü yanı, zamanında Candyman olayından bir daha söz etmemek için yemin eden grup Anthony’nin bu yemini bozmasıyla gerçekleşecek olaylardan korkar. Candyman izle ya da Şeker Adam’ın Laneti izle filminde gerçekleşen olayların devamını Türkçe dublaj ve altyazılı dil seçenekleri ile Full HD ve 1080p kalitede sitemizden donmadan tek part izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın