Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
805 İzlenme
Siyah Beyaz
6.6 IMDB Puanı

Siyah Beyaz

(Passing)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi AUM Group
  • Film Süresi 1sa 38dk
2021 yılında vizyona giren Netflix filmleri Passing izle ya da türkçe adıyla Siyah Beyaz izle filmi senaristliği ve yönetmenliği ünlü oyuncu Rebecca Hall tarafından yapılmıştır. ABD yapımı olan film siyah beyaz olarak karşımıza çıkan bir dram filmidir. Siyah Beyaz filmi kendisiyle aynı adı taşıyan 1929 tarihli Nella Larsen romanından uyarlanmıştır. 2021 Passing full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Tessa Thompson, Ruth Negga, André Holland, Bill Camp, Gbenga Akinnagbe, Antoinette Crowe-Legacy, Alexander Skarsgård isimleri yer almaktadır. Irkçılık konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı Passing izle yada Siyah Beyaz türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, film 20. yüzyılın başlarında iki genç afro-amerikalı kadının ten renkleri ile ilgili yaşadıkları zorlukları ele alıyor.

New York’da Irene, oğlunun doğum günü için oyuncak ararken bir oyuncak dükkanına girer ve daha sonra Drayton isimli otel’de çocukluk arkadaşı ve eski dostu Clare ile karşılaşır. Saçları sarı olan Clare, filmde beyaz bir kadın olarak geçmektedir. Irene, Clare'e kocasının onun gerçekte kim olduğunu bilip bilmediğini sorar ancak Clare ona bilmediğini söyler ve daha sonra Irene'i lüks süitine davet eder. İkili sohbet ettiği sırada Clare'in kocası John Bellew gelir ve Irene'in beyaz olduğunu zanneden John, daha sonra ırkçı düşüncelerini ortaya döker. Hatta daha ileri giderek Clare'i gittikçe daha koyulaştığı dalga geçmeye devam eder. Irene ise durumdan rahatsız olmaya başlar ve daha fazla dayanamayarak evine döner.

Siyah Beyaz full izle filminde Irene eve döndüğünde ise ailesiyle olduğu gibi mutlu olduğu daha da çok fark eder. Bir gün sonra Irene, Clare'den gelen bir mektubu umursamaz ancak kocası Brain mektubu açmasını ister ve Irene mektubu yüksek sesle okur. Mektupta Clare, onu ve siyahi kültürlerini çok özlediğini belirtir. Ertesi gün ise Clare, Irene’nin evine ziyarete gelince, Irene ondan kimliğini ifşa etmemesini ve kocasının yanında yaşadığı zor durum karşısında onu uyarır. Bunun üzerine Clare ağlamaya başlayınca onun içinde bulunduğu çıkmazın farkına varır. Daha sonra Irene, Clare’in yaşadığı bu durumu yakın bir arkadaşıyla paylaşır. Clare ise zamanla Irene’in evine sık sık gelip gitmeye başlar. Ancak bu ziyaretlerden her ne kadar mutlu olsa da, onun sorumsuz hareketlerinden rahatsız olmaya başlar.

Clare ise Irene’in ailesinden ve gösterdiği karakterden çok etkilenir ve bu arada Irene ve Brian araları bozulmaya başlar. Çocukların ırkçılıkla ilgili konularda kendilerini savunmaları gerektiği konusunda sürekli tartışmaya başlayan çift daha sonra Clare’in bir çay davetine gelmesinden sonra duygusal anlar yaşar. Daha sonra Brian, Irene ve Clare bir arkadaşlarının partisine giderler ve bu sayede John, Clare'in bir siyahi olduğunu anlar. Clare’ye saldırmak isterken Irene araya girer ve yaşanan arbedede Clare balkondan aşağı düşer. Polis geldiğinde ise herkesin ifadesini almaya başlar. John ise Clare’in hareketsiz vücudunun yanına oturur, Irene ise fenalaşır. Irene ise Clare ölmeden önce ona Johnûn gerçeği öğrendiğinde ne yapacağını sormuştur. Irkçılık konulu filmler izle severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri olan Netflix filmi Passing ya da Siyah Beyaz izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın