Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
4,348 İzlenme
Soysuzlar Çetesi
8.3 IMDB Puanı

Soysuzlar Çetesi

(Inglourious Basterds)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 33dk
Yönetmen Quentin Tarantino
Senaryo Quentin Tarantino
Soysuzlar Çetesi izle filmi, 2009 yılında vizyona giren senaryosu ve yönetmenliği Quentin Tarantino’ya ait ABD ve Almanya yapımı savaş filmleri konulu filmdir. Orijinal ismi Inglourious Basterds izle olan filmin oyunda kadrosunda Brad Pitt, Christoph Waltz, Michael Fassbender, Eli Roth, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger ve Mélanie Laurent gibi isimler bulunuyor. IMDb top 250 filmleri listesinde seksen beşinci sırada bulunan film ayrıca 1 Oscar Ödülü, 153 adaylığa ve toplamda 124 farklı ödüle sahiptir.

Brad Pitt filmleri arasında en iyilerinden biri olan ve kült filmler izle arasında yerini almış olan Soysuzlar Çetesi türkçe altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, İkinci dünya savaşı sırasında fanatik derecede Nazi Subayı olan Hans Landa kelle avcılığı yapmaktadır ve yine öyle günlerden birinde Fransız çiftçi Perrier LaPadite'yi Yahudi bir aile olan Dreyfus'ların nerede olduğu konusunda sorguya çeker. LaPadite'ların onları evin alt kısmındaki tahtalarının altında sakladığından şüphelenir ve dışarıda bekleyen askerlerinin ailesini öldürmemesi için üzülerek göz yaşları içinde yerlerini gösterir. Landa askerlerini eve çağırıp zemindeki tahtaları kurşun yağmuruna tutarak Shosanna hariç hepsini öldürdüler. Shosanna zor da olsa kaçmayı başarmıştır.

Aradan geçen bir kaç yılın ardından, Teğmen Aldo Raine ise gözüne kestirdiği Yahudi-Amerikalı askerleri ve Nazileri öldürüp kafa derilerini yüzerek onlara korku salmak için kurduğu bir ekip olan Basterds'e toplar. Ekip her ne kadar yasal olmasada ABD tarafından desteklidir. Aldo’nun ekibinde çok ilginç sayko tipler vardır. Bunlardan bazıları Yahudi ayısı lakaplı Çavuş Donny Donowitz, zorba ve psikopat bir Alman askeri olan Çavuş Hugo Stiglitz ve birliğin tercümanı Onbaşı Wilhelm Wicki yer almaktadır. Bu ekip yaptıkları eylemlerle nazi askerleri arasında yeteri kadar nam salmıştır ve ünleri Hitler’e kadar ulaşmıştır. Adolf Hitler ise Almanya'da, Basterds saldırısından kurtulan tek asker olan Er Butz'dan bu birlik hakkında bilgi alırken ve Aldo Raine'in Butz'un alnına bir gamalı haç kazıdığını görür ve bu aşağılayıcı hareket Hitler’in çılgına dönmesine yeter.

Soysuzlar Çetesi türkçe dublaj izle filminin güzel karakteri Shosanna ise yahudi kimliğini gizlemek için Paris'te Emmanuelle Mimieux adını kullanarak bir sinema salonu işletmektedir. Savaşta 250 düşman askerini öldürmesi ile ünlü keskin nişancı Fredrick Zoller ile tanışır. Zoller aynı zamanda bir Nazi propaganda filmi olan Stolz der Nation filminin başrol oyuncusudur. Shosanna'ya aşık olan Zoller, Goebbels'i filmin galasını Shosanna'nın sinemasında yapma konusunda ikna eder. Filmin galasının güvenliğini ise Landa üstlenir ve Shosanna'yı sorguya çeker. Shosanna ise sevgilisi ve aynı zamanda sinema salonunun makinisti olan Marcel ile gala sırasında sinemayı ateşe vermek ve oradaki Nazi liderlerini öldürmek için planlar yapmaya başlar.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında ki Soysuzlar Çetesi türkçe dublaj izle filminin devamında Aldo yeni eylemler gerçekleştirmek için yeni projeler geliştirir. Komando Teğmen Archie Hicox ise filmin galasına saldırmak için Basterds'a katılır. Hicox, Stiglitz ve Wicki ile birlikte, gizli bir ajan olan Alman film yıldızı Bridget von Hammersmark ile görüşmek için bir meyhaneye gider. Hicox yanlışlıkla Wehrmacht Çavuş Wilhelm ve Binbaşı Dieter Hellström'ün dikkatini çeker. ve aralarında silahlı çatışma çıkar ve Çavuş Wilhelm ve bacağından vurulan von Hammersmark dışındaki herkesi öldürülür. Aldo Raine gelir ve von Hammersmark'ın serbest bırakılması için Wilhelm ile görüşür, ancak Wilhelm yumuşadığında Aldo tarafından vurulur. Soysuzlar Çetesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi Yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın