Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
6,190 Görüntülenme
Space Sweepers
6.6 IMDB Puanı

Space Sweepers

(Uzay Süpürücüler)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 2sa 16dk
Yönetmen
Senaryo Sung-hee Jo
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Space Sweepers izle ya da Türkçe adıyla Uzay Süpürücüler izle filmi, senaryosu ve yönetmenliği Sung-hee Jo tarafından yapılan Güney Kore yapımı bir filmdir. Para için her işi yapan eski bir pilotun, üst düzey bir uzay gemisinde pilot olarak çalışmaya başlaması ile gelişen olayların anlatıldığı film, aksiyon fantastik ve bilim kurgu filmleri türünde yer almaktadır. Uzay Süpürücüler izle filminin oyuncu kadrosunda ise Song Joong-ki, Kim Tae-ri, Jin Seon -kyu, Yoo Hae-jin gibi Güney Kore sinemasının yükselen yıldızları yer almaktadır.

Bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı Space Sweepers Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, uzak bir gelecekte 2092 yılında Dünya neredeyse yok olmak üzeredir. UTS isimli bir şirket ise insanlığı kurtarmak için Dünya'daki ekosisteme benzer bir yörünge inşaa etmeye başlar. Ancak bu inşaa edilen yörüngenin sorunu ise belirli bir sayıda insanı alabilecek olmasıdır. Dünyada kalan insanlar kirli havayı solumaya devam edip hastalıklarla uğraşmaya devam ederken, zengin ve seçkin insanlar ise UTS vatandaşı olmaya hak kazanacaklardır. Diğer tarafta ise UTS vatandaşı olmayan bazı insanlar ise uzay süpürücüleri olarak hayatlarına devam etmektedir.

Space Sweepers izle ekibinin görevi ise Dünya'nın yörüngesinde kalan uzay atıklarını toplayarak bunları şirket fabrikasına satarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Uzay Süpürücüleri full izle filminde ise tüm hikaye Victory isimli bir uzay gemisinin ve geminin mürettebatının etrafında dönmektedir. Victory gemisinin personeli, Kaptan Jang komutasında Kim Tae-ho, Tiger Park ve Bubs isimli bir android robottan oluşmaktadır. Ekipteki herkesin farklı yetenekleri ve farklı görevleri bulunmaktadır. Ancak bir süre sonra uzay çöplerini toplayıp sattıkları şirketin çalışma şartlartını öğrendikten sonra uzay korsanı olmaya karar verirler ve James Sullivan'a suikast düzenlemeye çalışlar.

Sullivan ise UTS şirketinin ve fabrikanın sahibidir. Ancak Victory ekibinin düzenlediği saldırıdan sağ kurtulmayı başarmıştır. Diğer tarafta ise Space Sweepers altyazılı izle filminde Tae-ho, yaşadıkları istasyonun bir kaza sonucu uzayda dağılmaya başlamasından sonra uzayda sürüklenen kızı Su-ni'yi aramaktadır ve tek amacı, kızı yörüngeden çıkmadan ve uzayda sonsuza kadar kaybolmadan önce onu bulmak istemektedir. Ayrıca kızının bulunması için sürekli kurtarma ekibine de ödeme yapmaktadır.

Victory mürettebatı ise yörüngede başıboş dolaşan bir arabayı aldıktan sonra, içinde terörist bir ekip olan Black Fox tarafından yaratılmış ve kitle imha silahı olan Dorothy adında bir robot çocuk bulurlar. Ayrıca Dorothy'nin çantasında Kang Hyeon-u adında birinden gelen birkaç cevapsız aramanın olduğu bir akıllı telefon bulurlar. Ekip gelen çağrıya geri döner ve aradıkları kişinin Black Fox’a ait olduğunu düşünerek Dorothy'yi iade etmek için iki milyon dolar isterler. Tae-ho ve Tiger, Dorothy'yi parayı almak için bir gece kulübüne götürür, ancak Dorothy’yi burada kaybeder. Daha sonra Dorothy’nin peşinde olan UTS askerleri kulübe baskın yaparak içerde katliam düzenler.

Askerlerin saldırısından sonra 01 kod numaralı asker Tiger ve Tae-ho ve Dorothy'nin yerini tespit eder ve onlara doğru nişan alınca Dorothy'nin bir anda aktifleşir ve bir tür güç alanı oluşturarak Tiger ve Tae-ho’yu korur. Gemiden gelen sinyali takip eden Jang, Dorothy'yi almaya gelen adamın ona Kot-Nim dediğini fark eder ve üçlü, Dorothy'nin Kot-Nim'in Korece adı olduğunu düşünür ve sonrasında Victory’ye geri dönerler. Ekip onun bir robot olduğunu düşünerek onunla çok fazla ilgilenmezken Tiger, Dorothy ile arkadaş olur ve ona birşeyler öğretir.

Ekip Dorothy’yi teslim etmek için bir fabrikaya gider ancak maskeli bir adam Kot-Nim'i tuvalete kadar takip eder ve beraberinde gelen bir grup maskeli adam tarafından pusuya düşürülürler ancak çığlık atmaya başlayınca Tae-ho ve Tiger yardıma gelir. Daha sonra terörist olarak tanınan Black Fox grubun aslında terör örgütü olmadığını, çevreci bir grup olduklarını, ayrıca Kot-Nim'inde gerçek bir insan olduğunu öğrenirler. 2021 yılın en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olan Uzay Süpürücüler izle ya da Space Sweepers izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum