Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
5,573 İzlenme
Star Wars Bölüm 4
8.6 IMDB Puanı

Star Wars Bölüm 4

(Star Wars)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lucasfilm
  • Film Süresi 2sa 1dk
Star Wars filmleri serisinin kronolojik sıraya göre dördüncü, çekildiği tarihe göre ise ilk filmi olan Star Wars Bölüm 4 Yeni Bir Umut izle filmi 1977 yılında vizyona girmiştir. ABD yapımı efsane bilim kurgu serisinin senaryosu ve yönetmenliği ise George Lucas’a aittir. IMDb top 250 filmleri arasında yirmi beşinci sırada yer alırken, toplamda 6 Oscar ödülü, 48 farklı ödül ve 28 adaylık kazanmıştır. Yıldız Savaşları Bölüm 4 izle filminin oyuncu kadrosunda ise Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing, Alec Guinness gibi oyuncular yer almaktadır.

Star Wars Bölüm 4 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Galaksi kendi içinde yaşadığı bölünmeler yüzünden büyük bir iç savaştadır. Asiler ise İmparatorluğun tek atışta büyük bir gezegeni yok edebilecek güçte olan Ölüm Yıldızı gemisinin planlarını çalmıştır. Bunun üzerine Darth Vader isyancıların lideri Prenses Leila’nın gemisini ele geçirir ancak Leila, Ölüm Yıldızı’na ait planları R2-D2 droidinin hafızasına yükleyerek onun kaçış kapsülü ile gemiden kaçıp Tatooine gezegenine C-3Po ile kaçmasına yardım eder. İki Droid Tatooine gezegeninde indiğinde Jawa’lar tarafından yakalanır ve Luke Skywalker ve beraberindekilere satarlar.

Droidlerin yeni sahibi Luke, R2-D2 ile ilgilenirken Prenses Leila’nın Obi Wan Kenobi’den yardım istediği bir holografik mesaj ile karşılaşır. Luke Skywalker mesajı çözebilmek için Obi Wan Kenobi’yi bulur. Obi Wan, Luke ile tanışmasından sonra ona gerçekleri anlatır ve Luke’un Jedi şövalyesi olan babasına ait olan ışın kılıcını ona verir ve eğitime başlar. Luke ve Obi Wan, Leila’nın mesajından sonra Alderaan’a gitmek için yola çıkarlar ve birkaç olaydan sonra Millennium Falcon mürettebatları Han Solo ve Chewbacca ile karşılaşıp yolculuğa onlarla devam ederler.

Ancak Alderaan’a yaklaştıklarında ise gezegenin Ölüm Yıldızı tarafından yok edildiğini görürler ve Millennium Falcon, Ölüm Yıldızı tarafından yakalanır. Askerler tarafından gemi aranmadan önce geminin gizli bölmelerine saklanan ekip yakalanmaktan kurtulur. Ölüm Yıldızı’nda kalan grup, Prenses Leila ve Falcon’u kurtarmak için girişimlere başlar ve aksiyon dolu zorlu bir mücadeleden sonra kaçmayı başarırlar. Star Wars filmleri serisinin ilk filmi olan Star Wars Bölüm 4 Yeni Bir Umut izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde donmadan izleyen herkese iyi bilim kurgu filmleri dileriz.