Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
4,500 Görüntülenme
Star Wars Bölüm 5
8.7 IMDB Puanı

Star Wars Bölüm 5

(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lucasfilm
  • Film Süresi 2sa 4dk
Yönetmen
Senaryo Leigh Brackett, Lawrence Kasdan, George Lucas
Star Wars Bölüm 5 İmparatorun Dönüşü izle filmi orijinal adıyla Star Wars: Bölüm V The Empire Strikes Back 1980 yılında Irvin Kershner yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu George Lucas, Leigh Brackett ve Lawrence Kasdan isimlerine ait olan Star Wars serisinin kronolojik olarak beşinci, yapım sıralaması olarak ikinci filmi olan Yıldız Savaşları Bölüm 5 izle filmi IMDb Top 250 filmleri arasında on beşinci sırada yer alırken 1 Oscar Ödülü, 18 adaylık ve 19 farklı ödül kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels, David Prowse, Kenny Baker, Peter Mayhew, Frank Oz isimleri yer almaktadır.

Yıldız Savaşları Bölüm 5 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise bir önceki filmdeki olayların üzerinden 3 yıl geçmesinin ardından Darth Vader her yerde asileri aramaktadır ve en sonunda onları Hoth gezegeninde bulur. Luke Skywalker ise zor durumda olduğu sırada Obi Wan Kenobi’nin sesini duyar ve ses ona Dagobah isimli gezegene gidip orada Master Yoda’yı bulmasını söyler. Bir süre sonra Yoda her ne kadar isteksiz olsa da Luke’u eğitmeyi kabul eder. Ancak eğitim sırasında Han Solo ve Leia’nın zor durumda olduklarını hisseder ve eğitimini yarım bırakarak onları kurtarmaya gider.

Star Wars Bölüm 5 izle filminde daha sonra Darth Vader, Han Solo’yu dondurur ve Jabba’ya teslim etmek üzere kargo bölümüne gönderilir. Kısa bir süre içinde gezegene gelen Luke burada Darth Vader ile karşılaşır ve ikili ışın kılıçları ile kapışmaya başlarlar. Henüz eğitimini tamamlamamış ve tecrübesiz olan Luke, Darth Vader’ın babası Anakin Skywalker olduğunu öğrenir. Darth Vader gücün karanlık tarafı ile birlikte kainata hükmedebilecekleri konusunda Luke’u ikna etmeye çalışır. İşin aslı ya bu teklifi kabul edecektir ya da ölecektir ancak Luke kendini bulunduğu yerden aşağı atarak kendi tercihini yapar ve şans eseri hayatta kalır.

Üssün altında asılı kalan Luke, gezegeni terk etmek üzere olan Millennium Falcon’a seslenir ve Leia onu duyar ve geri dönerek mahsur kaldığı yerden Luke’u kurtarırlar. Star Wars filmleri hayranlarının tekrar tekrar sıkılmadan izlediği serinin izleme sırası olarak beşinci sıradaki Star Wars Bölüm 5 İmparatorun Dönüşü izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan, tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın