Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
5,791 İzlenme
Star Wars Bölüm 6
8.3 IMDB Puanı

Star Wars Bölüm 6

(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lucasfilm
  • Film Süresi 2sa 11dk
Star Wars Bölüm 6 Jedi’ın Dönüşü izle filmi Yıldız Savaşları film serisinin üçüncü, kronolojik olarak ise altıncı filmidir. Yıldız Savaşları Bölüm 6 türkçe dublaj izle filmi Richard Marquand yönetmenliğinde 1983 yılında vizyona girmiştir. Uzay konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken bilim kurgu türündeki ABD yapımı bu filmin senaryosu ise George Lucas’a aittir. Filmin oyuncu kadrosunda ise serinin önceki filmlerinden hatırladığımız Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels, David Prowse, Kenny Baker, Peter Mayhew, Frank Oz isimleri yer almaktadır. Yıldız Savaşları Bölüm 6 izle filmi ayrıca.4 Oscar adaylığı, 15 farklı ödül ve 15 adaylık ile önemli bir başarıya imza atmıştır.

IMDb Top 250 filmleri listesinde 112. sırada yer alan Star Wars Bölüm 6 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, bir önceki filmde Han Solo’nun yakalanmasının üzerinden bir yıl geçmiştir. Luke Skywalker, Solo’yu kurtarmak için C-3PO ve R2-D2’yu Jabba’nın sarayına gönderir. Sonrasında Prenses Leia ve Chewbacca saraya sızar ve Han’ı kurtarırken yakalanırlar. Luke ise onları kurtarmak için pazarlık yapmaya gelir. Ancak Jabba ile aralarında anlaşmazlık çıkınca onu öldürür ve arkadaşlarını kurtarır. Luke daha sonra Jedi eğitimini tamamlamak için Yoda’nın yanına gider ve ekibin kalanları ise asilerin olduğu gezegene giderler.

Master Yoda eğitimi sırasında Luke’a babasının eski bir jedi şövalyesi olan Anakin Skywalker şimdi ise Darth Vader olduğunu söyler ve Prenses Leia ile ikiz kardeşi olduğunu öğrenir. Daha sonra Asiler, İmparatorluğun yeni bir Ölüm Yıldızı inşaa ettiğini öğrenir. Asiler bu kez daha sıkı korunan Ölüm Yıldızını yok etmek için yeni bir plan yapmaya başlar. Ölüm Yıldızını yok etmek için İmparatorluğa ait bir mekik çalan ekip tesislere sızar. Bu sırada Luke, Leia’ya kardeş olduklarını açıklar ve Vader’ın babası olduğunu, bu yüzden onunla yüzleşmek istediğini söyler. Luke İmparatorluğa teslim olduktan sonra babası Darth Vader’in karşısına çıkarılır ancak Vader onu Gücün karanlık tarafına geçmesi konusunda ikna edemez.

Star Wars Bölüm 6 izle filminde daha sonra asiler tuzağa düşürülür ve Luke Skywalker ve Darth Vader arasında düello yaşanır. Leia’nın kızı olduğunu hisseden Vader, Luke’u onu karanlık tarafa çekmekle tehdit eder ve aralarında çıkan kılıç düellosunda Luke, Vader’ın protez kolunu keser. Daha sonra İmparator, Luke’a babasını öldürüp yerine geçmesini teklif eder ancak Luke bunu reddedince İmparatorla kapışırlar. Araya Vader’ın girmesi ile İmparator ona Luke’u öldürmesini emreder. Ancak Vader’da oğlunun öldürülmesini istemez ve İmparatorla mücadele eder ve önce İmparator ölür ve sonrasında ağır yaralanan Vader, Luke’dan maskesini çıkarmasını ister ve o şekilde ölür. Star Wars serisinin altıncı filmi Yıldız Savaşları Bölüm 6 izle ya da Star Wars Bölüm 6 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitesinde kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi Star Wars filmleri dileriz.