Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,194 İzlenme
Sully
7.4 IMDB Puanı

Sully

(Sully)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Flashlight Films
  • Film Süresi 1sa 36dk
Yönetmen
Senaryo Todd Komarnicki, Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow
2016 yılında vizyona giren Sully izle filmi, Clint Eastwood tarafından yönetmenliği yapılan ABD yapımı bir filmdir. Senaryosu Chesley Sullenberger, Todd Komarnicki ve Jeffrey Zaslow isimleri tarafından yapılan biyografi ve dram filmleri türünde yer alan bir filmdir. 2009 yılında Hudson Nehrine acil iniş yapan ve uçakta bulunan herkesin hayatta kaldığı bir uçak kazası olayları ve sonrasında yaşananları anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn, Autumn Reeser, Holt McCallany, Jamey Sheridan, Jerry Ferrara gibi oyuncular rol almaktadır.

Gerçek bir hikaye olan Sully Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2009 yılında Kaptan Pilot Chesley "Sully" Sullenberger ve Jeff Skiles, Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra 850 metre yükseklikte bir kuş sürüsüne çarparak her iki motora da zarar verir. Düşünmek için fazla zamanları olmadığı için yakındaki havaalanlarına ulaşamayacaklarına karar verirler ve Sully uçağı Hudson Nehri'ne indirmeyi başarır. Hafif yaralanmalara rağmen, mürettebat ve yolcular herhangi bir ölüm olmadan tahliye edilir ve Sully bir kahraman olarak selamlanır, ancak olaydan sonra travma yaşar. Kendini alkole veren Sully, kendisini ve ailesini hedef alan basınla başa çıkmaya çalışır.

Sully izle filminde, soruşturma nedeniyle New York'ta bulunan Sully, yetkililerin verilerine göre sol motorun hala rölantide çalıştığını öğrenir ve uçak teorik olarak yakınlardaki bir havaalanına inebilecek güçtedir. Ayrıca, birkaç bilgisayarlı simülasyonda benzer sonuçlar çıkar. Sully ve Jeff aksi yönde ısrar ederler. Yetkililer ise bunun bir pilot hatası olması üzerinde durmaktadır. Bu durum Sully'nin kariyerine son verecektir ve simülasyonların canlı pilotlarla tekrar çalıştırılmasını ve ardından halka iletilmesini isterler. Her seferinde başarılı inişlerle sonuçlanan simülasyonlara Sully gerçekçi olmadığını çünkü sürpriz unsuru, analiz ve karar verme için gereken süre ve Jeff ile kendisinin karşı karşıya olduğu önemli ölçüde daha yüksek riskler gibi insan faktörlerini hesaba katmadıklarını savunur.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biri olan Sully izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.