Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
3,360 İzlenme
Superman Dönüyor
6.0 IMDB Puanı

Superman Dönüyor

(Superman Returns)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 34dk
Yönetmen
Senaryo Michael Dougherty, Dan Harris
2006 yılında vizyona giren Superman Returns izle ya da Superman Dönüyor izle filmi, yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı bir süper kahraman filmidir. DC Comics evreninin en güçlü ve en sevilen kahramanlarından biri olan Superman'e uyarlanan filmin senaryosu ise Michael Dougherty ve Dan Harris tarafından yazılmıştır. İlk Superman filmleri serisinin altıncı ve son filmi olan Superman Dönüyor izle filminin oyuncu kadrosunda ise Brandon Routh, Kate Bosworth, Kevin Spacey, James Marsden, Frank Langella, Parker Posey gibi oyuncular yer almaktadır.

Superman filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Superman Dönüyor Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Süpermen'in düşmanı Lex Luthor hapishaneden çıktıktan sonra ve ölümünden sonra servetini almak için zengin bir dul ile evlenir. Hayatta kalan Kriptonluları bulma arayışında başarısız olan Süpermen ise Dünya'ya döner ve Clark Kent olarak gazetecilik işine devam eder ve Lois Lane'in Dünyanın Süpermen'e Neden İhtiyacı Yok makalesiyle Pulitzer Ödülü'nü kazandığını öğrenir. Bu sırada Luthor ise Yalnızlık Kalesi'ne gider ve Krypton kristallerini çalar. Bu güç kaybı ise hikayeyi anlatan Lois Lane'in bir uçağa bindirilerek uzaya fırlatılacak bir uzay mekiğinin uçuş testini engeller. Süpermen ise uçağın bir stadyuma çarpmasını engeller.

Dünya, Superman'in dönüşüne sevinir, ancak Clark, Lois'in nişanlısı, Perry White'ın yeğeni Richard White ve 5 yaşındaki oğulları Jason ile başa çıkmakta zorluk çeker. Süpermen'in dikkati kontrolden çıkmış bir araç tarafından dağılır ve Luthor Kriptonit'i çalar. Perry daha sonra Lois'i Süpermen'le görüşmesi için görevlendirirken Clark kesintiyi araştırır. Lois ve Jason, yanlışlıkla Luthor'un yatına binerler ve Lois, Luthor'un deneyine bağladığı karartma hikayesine ilgi duyar. Ayrıca onlara, Kriptonit ile birleştirdiği Krypton kristallerinden birini kullanarak, deniz seviyelerinin yükselmesine neden olacak ve milyarlarca insanı öldürecek kıtasal kara kütlesi yetiştirme planını açıklar.

Superman Returns izle filminde Jason'ın Kryptonite'a tepki verdiğini gören Luthor, Jason'a babasının gerçekte kim olduğunu sorar ve Lois, babasının Richard olduğunu söyler. Kristal, Luthor'un yeni kara kütlesini yaratmaya başlarken, Lois kaçmaya çalışır, ancak başarılı olamaz. Jason ise Luthor’un adamına bir piyano fırlatınca aslında Süpermen'in oğlu olduğu ortaya çıkar. Bu sırada Süpermen, Richard, Lois ve Jason'ı kurtarmak için bir deniz uçağına geldiğinde, yeni kara kütlesinin büyümesinin neden olduğu yıkımı en aza indirmeye çalışır. En sevilen süper kahramanlardan biri olan Superman filmi Superman Returns izle ya da Superman Dönüyor izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1