Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,362 İzlenme
Supernova
6.9 IMDB Puanı

Supernova

(Süpernova)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi BBC Films
  • Film Süresi 1sa 35dk
Yönetmen
Senaryo Harry Macqueen
2020 yılında vizyona giren Supernova izle ya da Türkçe adıyla Süpernova izle filmi, senaryosu Harry Macqueen tarafından kaleme alınan ve yönetmenliği yapılan bir filmdir. İngiltere yapımı dram ve romantik filmler türünde yer alan Süpernova full izle filmi, 20 yıllık iki arkadaşın birlikte İngiltere’yi dolaştıkları sırada birbirlerine karşı hislerinin anlatıldığı bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Colin Firth, Stanley Tucci, Pippa Haywood, Peter MacQueen gibi oyuncular yer almaktadır.

İlk gösterimi 2020 yılında yapılan ancak vizyona giriş tarihi 25 Haziran 2021 olan Süpernova Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Sam ve Tusker isimli iki arkadaş 20 yıldır tanışmaktadılar ve bu süre içinde birbirlerinin en iyi dostu olarak kalmışlardır. Aynı zamanda ortak olan bu ikili, amatör olarak gökbilimi ile ilgilenmektedirler. Sam ve Tusker, eski dostları ve aileleriyle yeniden bir araya gelmek için karavanlarını alarak İngiltere turuna çıkarlar ve çok sayıda gölün yer aldığı Göller Bölgesine giderler.

Ancak Süpernova altyazılı izle filminde bir süre sonra Tusker'a demans teşhisi konulur ve bu durum ikili için zorlu bir döneme gireceklerinin habercisidir. Sam ise yazdığı bir kitabı henüz bitirmemiştir ve son piyano konserine hazırlanmaktadır. Yolculukları sırasında ikili ilk olarak Sam’in kız kardeşine uğrarlar ve burada tüm ailelerinin ve arkadaşlarının bir arada olacağı bir akşam yemeği için plan yaparlar. Bu yemekte ise başka bir arkadaşları Sam’e Tusker’ın yazmakta zorlandığını fark ettiğini söyler ve sonrasında Sam, Tusker’ı alarak karavanları ile birlikte yolculuğa devam ederler.

Sam ayrıca karavanda bir sakinleştirici ilaç ile birlikte daha önceden kaydedilmiş bir veda kaydı bulur. Bir süre sonra ikili, sessiz ve sakin bir ormanda kiralık bir orman evine giderler. Burada Sam, Tusker’a karavanda buldukları ile ilgili sorular sorar ve sonunda Tusker’ın hastalığının ilerlemeden intihar etmeyi planladığını öğrenir. Daha sonra ikili arasında tartışma yaşansa da bir gün sonra yine normale dönerler ve hayatlarındaki en önemli anları bir arada olduklarında geçirdiklerini düşünmeye başlar. Son yılların en çok ses getiren filmlerinden biri olan (Supernova) Süpernova izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın