Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
14,435 İzlenme
Tanrı Kent
8.6 IMDB Puanı

Tanrı Kent

(City of God)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 02 Filmes
  • Film Süresi 2sa 10dk
City of God izle türkçe adıyla Tanrı Kent izle filmi 2002 yılında Fernando Meirelles ve Katia Lund yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaristliğini Paulo Lins ve Braulio Mantovani isimlerini yaptığı Brezilya yapımı Tanrı Kent izle filmi 25 milyon $ hasılat elde ederken 4 Oscar adaylığı, 34 adaylık ve 65 farklı ödül kazanırken, IMDb top 250 filmleri izle listesinde yirmi ikinci sırada yer almaktadır. Orijinal adı Cidade de Deus izle olan filmin oyuncu kadrosunda ise Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino, Matheus Nachtergaele, Seu Jorge, Alice Braga ve Douglas Silva gibi isimler yer alıyor.

Suç filmleri ve dram filmleri kategorisinde yer alan Tanrı Kent Türkçe Dublaj izle filmin konusuna gelirsek, silahlı bir çetenin Cidade de Deus (Tanrı Kent) adlı bir kasabada kaçan bir tavuğun peşine düşmesiyle başlar. Tavuk, çete ile Roket (Buscape) lakaplı genç bir adam arasında durur. Film, kasabanın az kaynakla yeni inşa edilmiş bir konut projesi olarak gösterildiği 1960'lara geri dönüyor. "Tender Trio" olarak bilinen üç yoksul, amatör hırsız - Shaggy (Cabeleira), Clipper (Alicate) ve Rocket'ın ağabeyi Goose (Marreco) - kasabadaki dükkanları soyar ve parayı sırayla bölüşür ve polisten saklar. Genç bir çocuk olan Li'l Dice (Dadinho), ekibi bir moteli soymaya ve otel sakinlerini soymaya ikna eder. Çete kimseyi öldürmemeye karar verir ve Li'l Dice'a gözcülük yapmasını söyler. Bu sırada, Li'l Dice, üçlüyü polisin geldiği konusunda yanlış bilgilendirmesi sonucu motel sakinlerini öldürülür.

Katliam polisin dikkatini o kadar çeker ki üçlü ayrılmak zorunda kalır. Clipper Kilise'ye kaçar, Shaggy gecekondudan kaçmaya çalışırken polis tarafından vurulur ve Goose ise Li'den parasını aldıktan sonra Li'l Dice tarafından vurulur. Dice'ın arkadaşı Benny, Shaggy'nin erkek kardeşini izler. 1970'lerde kasaba bir kentsel ormana dönüşür. Rocket, bir grup genç hippiye katılır. Fotoğraf çekmeyi sever ve Angélica adında bir kızdan hoşlanır, ancak ona yaklaşma girişimi "The Runts" olarak bilinen küçük suçlu çocuklar çetesi tarafından mahvolur. Artık kendisine "Li'l Zé" ("Zé Pequeno") diyen Li'l Dice, Benny'nin iyi bir arkadaşı olan Havuç dışında tüm rekabeti ortadan kaldırarak Benny ile bir uyuşturucu imparatorluğu kurmuştur. Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Tanrı Kent izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın