Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
5,380 İzlenme
Tenet
7.4 IMDB Puanı

Tenet

(Tenet)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros
  • Film Süresi 2sa 30dk
Senaryo Christopher Nolan
Bilim kurgu filmlerinin dahi yönetmeni Christopher Nolan'ın yönetmenliğini ve senaryosunu yazdığı bir başka film olan Tenet izle filmi 2020 yılında vizyona girdiğinde büyük yankı uyandırmıştır. Juhan Ulfsak, Jefferson Hall, Ivo Uukkivi, Andrew Howard gibi oyuncuların yer aldığı ABD yapımı aksiyon ve bilim kurgu filmleri kategorisinde yer alan Tenet full hd izle filmi aynı zamanda bir casus konulu filmler arasındadır.

Tenet Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle. Bir CIA ajanı, Kiev opera binasına bir eseri ele geçirmek üzere düzenlenen operasyona katılır ancak askerler tarafından yakalanır. Yakalandığında intihar hapını yutmadan önce işkenceye uğrar ve aslında intihar hapının bir sadakat testi olduğunu öğrenir. Protagonist ise Tenet adlı bir kurum tarafından işe alınır ve Tenet’in bilim adamı ona zamanda geriye doğru hareket edebilme yeteneğine sahip mermiler hakkında bilgi verir. Protagonist, Neil ile tanışır ve ters çevrilmiş mermileri izini Mumbai'dei silah tüccarlığı yapan Priya Singh'e kadar sürerler. Priya'nın Tenet üyesi olduğunu ve mermilerin Andrei Sator tarafından satın alınıp ters çevrildiğini bilgisini alırlar.

Daha önce izlediğiniz filmlere kesinlikle benzemeyen Tenet izle filmi, Protagonist’in sahte Goya tablosunu hatalı olarak doğrulayan sanat eserleri orjinalliği onaylayan Sator'un eski karısı Kat'a yakınlaşması ile devam eder. Sator'un bu eseri Arepo'dan satın aldığını ve Kat'in onaylama işlerinde şantaj olarak kullandığını söyler. Protagonist ve Neil, Oslo Havalimanı'ndaki depolama tesisinden eseri çalma planları yapar ancak içeride karşılaştıkları ve kendilerini oldukça zorlayan iki maskeli adamı savuştururlar. Priya, cihazın aslında geçiş kapısı olduğunu, nesnelerin ve insanların zamanda geriye gidebilmelerini sağlayan bir makine olduğunu ve maskeli adamların zaman içinde ters yönlere giden aynı kişiler olduğunu söyler.

Kat, Protagonisti Sator ile tanıştırır ve eserin bozulmamış olduğunu öğrenir. Sator ve Protagonist, plütonyum içeren bir işi almak için birlikte çalışmayı kabul eder. Ancak Kat'i rehin alan ve zamanda ters giden diğer Sator’un kurduğu pusuya düşerler. Protagonist Kat'i kurtarmayı başarsa da kısa süre sonra yakalanır. Sator geçitten kaçmayı başarırken, Tenet izle ajanları depoya baskın düzenler ve Protagonisti kurtarır. Ajanlar, yarasını iyileştirmeye yardımcı olmak için Kat'i geçitten geçirir. Artık tersine çevrilmiş olan Protagonist, Sator'un eseri ele geçirmeyi başaramadığı pusu bölgesine gider. Protagonist arabası Sator tarafından devrilir ve ateşe verilir, ancak Neil imdadına yetişir.

Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Tenet HD izle filminde Protagonist, Neil ve Kat zamanda geriye yolculuk yaparak Oslo'daki havalimanına giderler. Protagonist geçmişteki kendisiyle savaşır ve şaşırtıcı olaylarla yüzleşmesi uzun sürmez. Tenet izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancıfilm izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi bilim kurgu filmleri dileriz.