Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
2,320 İzlenme
Terminatör 2
8.5 IMDB Puanı

Terminatör 2

(Terminator 2: Judgment Day)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Carolco Pictures
  • Film Süresi 2sa 17dk
Yönetmen
Senaryo James Cameron, William Wisher Jr.
Terminator 2 Judgment Day izle ya da türkçe adıyla Terminatör 2 Kıyamet Günü izle James Cameron yönetmenliğinde 1991 yılında vizyona girmiştir. Senaryosu ise yönetmen James Cameron ve William Wisher Jr. isimlerine aittir. ABD yapımı bilim kurgu filmleri izle kategorisindeki bu yapım 519 milyon $ hasılat elde ederken 4 Oscar ödülü, 25 adaylık ve 24 farklı ödül kazanarak iyi bir başarı sağlamıştır. 1984 yılında vizyona giren Yokedici full hd izle filminin devam filmi olan Terminatör 2 izle filminin oyuncu kadrosunda ise Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick ve Earl Boen gibi yıldızlar yer almaktadır.

Terminatör 2 Kıyamet Günü türkçe dublaj izle filminin konusuna ise şöyle, 1995 yılında John Connor, koruyucu ailesiyle birlikte Los Angeles'ta yaşıyor. Annesi Sarah Connor, çocukluğu boyunca onu, Amerika Birleşik Devletleri'nin nükleer füzelerinin kontrolünü sağlayacak ve daha sonra Kıyamet Günü olarak anılacak olan 29 Ağustos 1997'de bir nükleer soykırım başlatacak olan yapay zeka olan Skynet'e karşı insan direniş lideri olarak gelecekteki rolü için hazırlıyordu. Ancak Sarah, bir bilgisayar fabrikasını bombalamaya teşebbüs ettikten sonra tutuklanır ve bir akıl hastanesine kapatılır. 2029 yılında ise Skynet, John'u öldürmek için 1995 yılına yeni bir Terminatör olan T-1000'i gönderir. T-1000, dokunduğu hemen hemen her şeyin şeklini ve görünümünü almasını ve kollarını istediği zaman bıçaklara ve diğer şekillere dönüştürmesini sağlayan sıvı metalden yapılmış gelişmiş bir prototiptir. T-1000 dünyaya ilk geldiğinde bir polis memurunu öldürür ve onun kimliğine bürünür; ayrıca John'u bulmak için polis bilgisayarını kullanır. Bu arada, gelecekteki John Connor ise gençliğini korumak T-1000'i yok etmesi için yeniden programlanmış bir Model 101 Terminatör gönderir.

Gelecekten gelen son derece tehlikeli ve ağır silahlar ile donatılmış bu robotlar, John Conner'ı alışveriş merkezinde bulurlar ve peşine düşerler, sonra John ve Terminatör bir motosikletle birlikte kaçar. T-1000'in Sarah'ı kendisine ulaşmak için öldüreceğinden korkan John, Terminatör'ün emirlerini yerine getirmesi gerektiğini keşfettikten sonra Terminatör'e onu serbest bırakmasına yardım etmesini emreder. Sarah, başlangıçta Model 101'e güvenmek konusunda isteksiz olsa da, hastaneden kaçarken Sarah ile karşılaşırlar. Üçlü T-1000'den bir polis arabasıyla kaçtıktan sonra, Terminatör John ve Sarah'ya Skynet'in geçmişi hakkında bilgi verir. Skynet'in varlığından tamamen sorumlu olduklarından emin oldukları kişi ise, devrim sayılacak bir mikroişlemci üzerinde çalışan Cyberdyne Systems bünyesinde çalışan dahi mühendis Miles Bennett Dyson'dır

90'lı yılların en iyi aksiyon filmleri arasında yer alan filmin devamında ise, Sarah eski bir arkadaşından bir kaç ağır makineli silah toplar ve John ile Meksika'ya kaçmayı planlar, ancak Kıyamet Günü ile ilgili bir kabus, onun yerine Dyson'ı öldürerek bunu engellemesini ister. Onu evinde bularak yaralar ama ailesinin önünde onu öldüremez. John ve Terminatör gelir ve Dyson'a çalışmasının gelecekteki sonuçları hakkında bilgi verir. Araştırmalarının çoğunun, 1984 yılında Sarah'ya saldıran önceki Terminatör'ün hasarlı işlemcisi ve sağ kolundan tersine mühendislikle yapıldığını öğrenirler. Onu bu eşyaların ve tasarımlarının yok edilmesi gerektiğine ikna ederek Cyberdyne binasına girerler, geri alırlar. CPU ve kol ve Dyson'ın laboratuvarını yok etmek için patlayıcılar ayarlayın. Polis, laboratuara saldırdıklarında Dyson'ı vurup ölümcül şekilde yaralasa da, ölürken patlayıcıları başarılı bir şekilde patlatır. T-1000, hayatta kalan üçlünün peşine düşer ve sonunda onları bir çelik fabrikasında köşeye sıkıştırır. Terminatör filmleri izle serisinin en başarılı filmi olan Terminatör 2 Mahşer Günü izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full Hd ve 1080p kalitede donmadan en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler.
Serinin diğer filmleri 1