Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,057 İzlenme
Terminatör Kara Kader
6.2 IMDB Puanı

Terminatör Kara Kader

(Terminator: Dark Fate )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 2sa 8dk
Yönetmen
Senaryo James Cameron, David Ellison, Josh Friedman
Terminatör filmleri serisinin altıncı filmi olan Terminatör Kara Kader izle filmi 2019 yılında Tim Miller yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu James Cameron, David Ellison ve Josh Friedman tarafından yazılan ABD yapımı en ünlü aksiyon filmlerinden bilim kurgu filmleri kategorisindeki orijinal adı Terminator: Dark Fate izleolan bu filmin oyuncu kadrosunda Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Natalia Reyes ve Gabriel Luna isimleri yer alıyor.

Bilim kurgu filmleri ve aksiyon filmleri severlerin izlemesi gereken filmler arasında yer alan Terminatör Kara Kader Türkçe Dublaj izle filminin konusu, 1998 yılında John Conner ve annesi Sarah Conner’ın Cyberdyne Systems şirketini yok etmelerinden üç yıl sonra, Guatemala'da bir sahilde hayatlarının tadını çıkardıkları sırada aniden bir T-800 Terminatör karşılarına çıkar. Skynet'in tarafından gönderilen bu Terminatör, Sarah'ın müdahale etmesine rağmen John'u öldürür ve gider.

Terminatör Dark Fate izle filminde daha sonra ise Rev-9 kodlu Terminatör, Dani Ramos'u öldürmek için 2020 yılından gönderilirken, Ramos’u korumak için 2042 yılından ise geliştirilmiş bir asker olan Grace gönderilir. Dani'nin babası kılığına giren Rev-9, Dani’nin çalıştığı fabrikaya sızar, ancak Grace tarafından engellenir. Rev-9, bölünme yeteneğini kullanarak onları takip eder ve Dani’nin kardeşi Diego'yu öldürür. Sonrasında Sarah gelir ve gelecekten gelen bu düşmanı geçici olarak devre dışı bırakır.

Sarah onları bulma sebebi John'un ölümünden sonraki yıllarda gelen Terminatörlerin konumlarını ve her biri "John İçin" ile biten ve onları tehdit haline gelmeden yok etmesine izin veren şifreli mesajlar bulmasıyla ile açıklar. Fakat daha büyük tehlike ise insanlığın geleceği, siber savaş için geliştirilen Legion adlı bir yapay zeka tarafından tehdit edilmektedir. Çünkü bu yapay zeka Skynet'in daha gelişmiş ve daha kötü halidir. Legion, insanlar tarafından nükleer silahlarla yok edilmek istense de bu durum nükleer bir soykırımla sonuçlanmıştır. Hayatta kalıp azınlık durumuna düşen insanlar ise yeni bir direniş örgütü kurmuşlardır.

Daha sonra yerlerini değiştiren ekip John'u öldüren T-800'ü bulurlar. Ancak T-800 görevini yerine getirsede Skynet artık var olmadığı için boşluğa düşer ve kendi iradesiyle hareket etmeye başlar. Aradan geçen yıllarda insanlıktan bir şeyler öğrenen T-800 "Carl" adını almış ve bir aile kurmuştur. Carl, Rev-9'a karşı ekibe katılmayı teklif eder ve Sarah'ın Dani'nin iyiliği için birlikte çalışmayı isteksizce kabul etmesiyle birlikte onu yok etmeye hazırlanırlar. Rev-9'un gelişini tahmin eden Carl, ailesine vedalaşır ve onları güvenli bir yere yollar. Terminatör serisinin sevilen filmlerinden Terminatör 6 izle ya da Terminatör Kara Kader izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kaltitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.

Serinin diğer filmleri 1