Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
3,695 Görüntülenme
The Big Short
7.8 IMDB Puanı

The Big Short

(Büyük Açık)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 2sa 10dk
Yönetmen
Senaryo Charles Randolph, Adam McKay, Michael Lewis
2015 yılında vizyona giren The Big Short izle yada Türkçe adıyla Büyük Açık izle filmi, yönetmenliğini Adam McKay’ın yaptığı bir filmdir. ABD yapımı olan Büyük Açık full izle filmi komedi ve dram filmleri türünde yer alan bir biyografi filmidir. McKay ve Charles Randolph tarafından kaleme alınan ve Michael Lewis'in 2008 yılında ABD konut kredisi balonu ile başlayan ekonomik krizi anlattığı kitabından uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt, Melissa Leo, Hamish Linklater, John Magaro, Rafe Spall, Jeremy Strong, Finn Wittrock, Marisa Tomei oldukça ünlü isimler yer almaktadır.

Gerçek bir hikayeden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan The Big Short Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2007 yılında bir grup yatırımcı ABD ipotek piyasasına karşı bahse girer. Araştırmalarında, pazarın ne kadar kusurlu ve yozlaşmış olduğunu keşfederler.
Büyük Açık Türkçe Dublaj izle filmi 2005'teki ABD ipotekli konut krizinin üç ayrı ama paralel ilerleyen hikayesi anlatılıyor. Eski doktor olan ve tek gözlü Scion Capital hedge fon yöneticisi olan Michael Burry, geleneksel ofis kıyafetlerinin aksine şort, çıplak ayak ve Supercuts saç kesimi ile ofiste takılan bir adamdır. ABD konut piyasasının önümüzdeki birkaç yıl içinde patlayacak bir balon üzerine kurulduğuna inanır. Şirket içindeki özerklik, Burry'nin büyük ölçüde istediği gibi hareket etmesine izin verir ve bu nedenle Burry, Amerikan tarihinde hiç olmamış bir şey için teklifini kabul etmekten çok mutlu olan bankalarla konut piyasasına karşı bahse girer.

Büyük Açık izle filminde bankalar, Burry'nin bir çatlak olduğuna inanıyor ve bu nedenle anlaşmadan karlı çıkacaklarına son derece eminlerdir. Deutschebank'tan Jared Vennett, Burry'nin ne yaptığını öğrenir ve bir yatırımcı olarak kendisinin de Burry'nin inançlarından yararlanabileceğine inanır. FrontPoint Partners'a yapılan hatalı bir telefon görüşmesi, bu bilgiyi finans sektöründeki yolsuzluktan bıkmış bir idealist olan Mark Baum'un eline geçirir. Morgan Stanley'nin emrinde ve bir blok mesafesinde çalışan Baum ve ortakları, ona tamamen güvenmeseler de Vennett ile güçlerini birleştirmeye karar verirler.

Burry'nin bilgilerine ek olarak, ipoteklerin çoğunun tahvil kuruluşları tarafından abartıldığına ve bankaların tüm yüksek faizli ipotekleri AAA paketleri altında topladığına inanıyorlar. The Big Short Altyazılı izle filminde Brownfield adlı 30 milyon dolarlık bir garaj şirketinde küçük oyuncular olan Charlie Geller ve Jamie Shipley, Vennett'in konuyla ilgili prospektüsünü ele geçirir. Eyleme katılmak isteyen ancak oynayacak resmi nüfuzu olmayan eski bir "arkadaş" olan emekli yatırım bankacısı Ben Rickert'i yardım etmesi için aramaya karar verirler. Bu grupların üçü de bankaların aptal olduğu ve ne olup bittiğini bilmediği varsayımıyla çalışıyor, oysa kazanmaları için genel ekonominin kaybetmesi gerekiyor, bu da finansal kurumlara güvenen genel yatırımcının çektiği acı anlamına gelir. Bu ikinci yön Baum'a pek uymaz. Bu varsayımlardan bazıları yanlış olabilir ve hayal edebileceklerinden çok daha manipülatif olabilir ve bu da sürece eğriler getirebilir.

Borsa konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan The Big Short izle ya da Büyük Açık izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın