Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
13,312 İzlenme
The Courier
7.1 IMDB Puanı

The Courier

(Kurye)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi 42, FilmNation Entertainment, SunnyMarch
  • Film Süresi 1sa 52dk
2020 yapımı filmlerden The Courier ya da türkçe adıyla Kurye izle filmi Dominic Cooke yönetmenliğinde vizyona girerken senaryosu Tom O’Connor tarafından kaleme alınmıştır. ABD ve İngiltere ortak yapımı Soğuk Savaş döneminde bir İngiliz iş adamının MI6 gizli servisine yardım ederken yaşanan nükleer krizin anlatığıldığı bir film olan Kurye full izle tarihi ve gerilim filmleri türünde yer alan bir casus filmidir. The Courier filminin başrollerinde ise Benedict Cumberbatch, Merab Ninidze, Rachel Brosnahan, Jessie Buckley, James Schofield Angus Wright gibi oyuncular yer almaktadır.

Casusluk ve Soğuk Savaş konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2020 yapımı filmlerden biri olan The Courier türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 60’lı yıllarda soğuk savaş dönemi devam ederken, Rus Kruşçev ve Amerikalı meslektaşı silah ticareti yapmaktadır. Ancak Amerikanın, Rusya topraklarını bombalayacak kadar yakınlaştığını ve yakın bir bölgede nükleer savaş başlıkları geliştirdiği konusunda bilgisi yoktur. Savaş istemeyen Rus askeri personeli ve orduda mühendis olarak çalışan Oleg Penkovsky, Amerikan yetkililerine Kruşçev'in planlarını ifşa edecek kanıtlar gönderir. CIA ise iki ülke arasında yaşanan soğuk savaş nedeniyle Rusya’da faaliyet gösteremediği için ajan Emily Donovan, İngiliz MI6'dan yardım ister.

Kurye türkçe dublaj izle filminde daha sonra Moskova'da Penkovsky’ye ulaşması ve Rusya’nın nükleer savaş başlıkları hakkında bilgi toplayacak bir adam bulmaya karar verirler. Bunun için ise KGB'nin şüphelenmeyeceği amatör birine ihtiyaç duyarlar ve tesadüfen Rusya’da iş yapan Greville Wynne isimli bir iş adamı ile karşılaşırlar. Greville, dünyayı dolaşan ve gittiği yerlerde tanıştığı insanlarla bağlantı kurarak bir şeyler satan basit bir iş adamıdır. MI6 Greville ilk buluşmasında ona Moskova'daki gizli görevleri anlatır ancak Greville biraz korkup tereddüt etse de daha sonra kabul eder. Greville’nin tam olarak görev ise Penkovsky ve MI6 arasında kurye olarak evrak ve bilgi toplamaktır. Greville işe koyulduktan kısa bir süre sonra çok gizli bir Sovyet nükleer programını ve Küba'daki gizli üssünün bilgilerini MI6 ve dolayısıyla CIA’e teslim eder. CIA ise bu bilgiler karşılığında Penkovsky ve ailesine güvenlik sözü verir ancak KGB onların casus olduklarını öğrendikten sonra Penkovsky ve Greville'i tutuklarlar.

Yakalanıp hapse atılmalarından sonra İngiltere ve Amerika hükümetleri ikilinin serbest kalmaları için uğraşır ancak onlar çoktan Rus hapishanesinde işkence görmeye başlamıştır. Hapishanede birbirleriyle iyi bir arkadaş olduktan sonra serbest kaldıklarında da görüşmeye devam ederler ve birbirlerine kendi kültürleri hakkında tecrübelerini anlatırken etrafı gezerler. İkili daha sonra birbirlerinin ailesiyle tanışırlar. Ancak Greville, Penkovsky'nin kendisine verdiği paketin içinde ne olduğunu bilmediğini ve sadece yaptıkları işle ilgili kendisine iyilik yaptığını düşünür. Aradan altı ay geçtikten sonra Greville'in karısı hapishaneye ziyarete geldiğinde Kruşçev'in Küba'dan nükleer savaş başlıklarını geri çektiğini öğrenir ve bu habere oldukça çok sevinir. Daha sonra bu güzel haberi Penkovsky’ye verir ve yaptığı yardımdan dolayı teşekkür eder.

Ayrıca Greville onu motive etmek için ülkesinde hain gibi karşılaşabileceğini ancak onun bir nükleer savaşı durdurarak gerçek bir kahraman olduğunu söyler. Bir süre sonra Greville, ABD’de yakalanan Rus casus karşılığında iade edilerek Londra’ya döner ve yaptığı kendi işine devam eder. Diğer tarafta ise Penkovsky idam edilip isimsiz bir mezara gömüldükten sonra ailesinin yaşamasına izin verilir. Nükleer bir savaşın engellenme hikayesinin anlatıldığı The Courier izle ya da Kurye izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum