Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
711 İzlenme
The Dry
6.9 IMDB Puanı

The Dry

(The Dry)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Made Up Stories
  • Film Süresi 1sa 57dk
Yönetmen
Senaryo Robert Connolly, Harry Cripps, Jane Harper
2020 yapımı Avustralya ABD ortak yapımı The Dry izle filmi Robert Connolly yönetmenliğinde vizyona giren ve senaryosu ise filmle aynı adı taşıyan romandan uyarlanarak, Harry Cripps tarafından kaleme alınan bir suç ve gizem türünde yer alan dram filmidir. İntihar etmeden önce ailesini öldüren arkadaşının intiharını araştıran bir ajanın hikayesinin anlatıldığı The Dry izle filminin oyuncu kadrosunda Eric Bana, Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell, John Polson isimleri yer almaktadır.

The Dry türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Avustralya’da ajan olarak çalışan Aaron Falk, çocukluk arkadaşı Luke Hadler'in cenazesine katılmak için Kiewarra isimli eski kasabasına gider. Arkadaşı Luke, karısı Karen'ı ve küçük oğlunu öldürdükten sonra kendini öldürerek intihar ederken, geride bebekleri Charlotte'u bırakmıştır. Aaron cenazede Luke'un babası tarafından tehdit edildikten sonra Aaron'a, Luke ile aralarındaki geçmiş bir meseleyle ilgili bir mektup gönderilir. Kasaba ise çöl sıcaklarıyla boğuşurken kuraklık içindedir. Luke'un ailesi ise oğullarının intihar etmediğini ve cinayete kurban gittiklerini düşünmektedir.

Ailesi, Aaron’ı cinayeti araştırmasını isteyince o biraz çekimser kalır ancak Luke’un babası onu üniversite yıllarında Aaron'la bağlantısı olan Ellie Deacon adlı genç bir kızı öldürdüğünğ iddia etmekle tehdit edince işler değişir. Daha sonra Aaron kasabada katil olarak anılmaya başlar ve neredeyse kimse onu sevmez. Aaron ise kasabanın bu davranışları karşısında bir şeylerin gizlendiğini düşünür ve Luke’ın kasabalılar tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durmaya başlar. Kasabanın şerifi Greg Raco ile görüştükten sonra, Luke ile bağlantısı olabilecek herkes hakkında soruşturma açılır ve aynı zamanda Aaron, geçmişte yaşanan Ellie’nin ölümü ile ilgili konuda kendisiyle barışmaya çalışır.

Gizemli bir intihar olayının yaşandığı The Dry izle filminde Aaron için herkes şüphelidir ancak kasaba üzerlerine yapışan bu suç konusunda Aaron’a oldukça öfkelidirler ve herkes Aaron’ın üzerine oynamaya başlar. Daha sonra okuldan arkadaşları olan ve aynı zamanda Luke’un eski kız arkadaşı Gretchen vasıtasıyla Aaron, Luke'un karısı Karen'ın Gretchen ile çalıştığı okuluna maddi olarak yardım için uğraşması ile tanındığını öğrenir. Ancak ilk başta düşündüğü şeyleri görmezden gelip umursamayan Aaron, Gretchen'ın Luke’u hala sevdiğini ve platonik aşkı nedeniyle öldürdüğünden şüphelenmeye başlar. Gretchen ise oğlu Lachlan'ın babasının Luke olduğunu iddia eder.

İçinde bulunduğu karmaşık olaylar yüzünden ne yapacağını şaşıran Aaron, cinayetle ilgili bir bağlantı bulamaz ve elindeki tek kanıt üzerinde Grant yazılı bir kütüphane fişidir ve Ellie'nin kardeşi Grant Dow’dan şüphelenir. Gerilim ve gizem filmleri severlerin sıkılmadan izleyebileceği bir yapım olan The Dry izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese keyifli filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın