Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
74,727 İzlenme
The Godfather 1
9.1 IMDB Puanı

The Godfather 1

(The Godfather)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 2sa 55dk
Yönetmen Francis Ford Coppola
Senaryo Mario Puzo, Francis Ford Coppola
IMDb top 250 filmleri izle listesinde 2 numara da yer alan Baba 1 izle orijinal adıyla The Godfather 1 Full HD 1080p izle filmi Mario Puzo’nun aynı ismi taşıyan The Godfather izle romanından uyarlanmıştır. 1972 yılında Francis Ford Coppola yönetmenliğinde vizyona giren senaryosunu ise Mario Puzo ve filmin yönetmenliğini de yapan Francis Ford Coppola yazmıştır. 245 milyon $ hasılat elde eden The Godfather 1 izle filmi 27 adaylık, 23 farklı ödül ve 3 Oscar ödülü ile muhteşem bir başarıya imza atmıştır. Mafya filmleri konulu yapımların zirvesinde yer alan bu yapımın başrollerinde ise Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Diane Keaton, Richard S. Castellano, Robert Duvall, Richard Conte, Talia Shire ve Al Lettieri gibi ünlü isimler yer almıştır.

IMDb top 250 Filmleri listesinin başlarında yer alan The Godfather türkçe altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, ikinci dünya savaşı sonrası İtalya’dan Amerika’ya göç eden Corleone ailesinin, liderliğini Don Vito Corleone isimli mafya babasının yaptığı, Amerika’da çeşitli sektörleri elinde bulunduran yeraltı dünyasının ünlü ailesinin hikayesi ile başlıyor. Corleone ailesi New York’u yöneten beş aileden biridir ve genelde politikacılar ve hakimleri ellerinde tuttukları için gücünü de bunlar üzerinden sağlar. Vito Corleone kızı Connie’nin Carlo ile düğününde kendisinden istekleri olan insanları dinler.

Bir konsey toplantısında New York’un meşhur uyuşturucu baronu Sollozzo Vito’dan siyasiler ve yargıçlarla olan ilişkisini kullanarak uyuşturucu trafiğini korumasını ister. Ancak uyuşturucu işinden uzak duran ve karşı olan Vito, her ne kadar karlı bir iş olsa da bu isteği geri çevirir. Konsey ise Vito’yu elinde tuttuğu politikacılar kendi lehine saklamakla itham eder. Durumdan rahatsız olan Vito Corleone tetikçisi Luca Brasi’yi kontrol için Sollozzo’nun bulunduğu mekana gönderir. Fakat Sollozzo’nun arkasında da Tattaglia ailesi vardır. Bu görüşmede Luca Brasi boğazı kesilerek öldürülür ve Tattaglia ile Corleone ailesi arasında savaş başlamıştır.

Sollozzo önce ailenin avukatlığını da yapana Hagen’ı kaçırır sonrasında Vito Corleone sıradan bir günde sokakta manavdan alışveriş yaptığı sırada vurulur ve hastaneye kaldırılır. Godfather 1 izle filminde daha sonra Vito’nun küçük oğlu Michael Corleone orta yolu bulmak için Tattaglia ailesi ile bir restorantta yemek yer. Michael daha önce planladıkları, Clemenza’nın tuvalete sakladığı silahı alır ve masaya tekrar döndüğünde Sollozzo ve McCluskey’i öldürür. Bu olay sonrasında Michael Sicilya’ya gönderilir ancak Amerika’da savaş henüz bitmemiştir. Vito’nun büyük oğlu Sonny otoyolda gişelerde sıra beklediği sırada pusuya düşürülür ve aracı kurşun yağmuruna tutulur. Sonny hayatını kaybeder. Sonny’nin ölümünden sonra bu kan davasını bitirmeye çalışan Vito Corleone, beş aileyi bir araya getirip uyuşturucu işine olan karşıtlığından vazgeçtiğini ve oğlunun intikamından vazgeçtiğini söyler.

The Godfather 1 izle ya da Baba 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede Don Vito Corleone ve ailenin yönetimini devralacak Michael Corleone’un suç dünyasındaki ününü, diğer aileler ile arasındaki mücadeleyi IMDb Top 250 filmleri izle ve devam filmlerini en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum