Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
18,122 İzlenme
The Lost Daughter
6.6 IMDB Puanı

The Lost Daughter

(Karanlık Kız)
2021 yapımı Netflix Filmleri arasında yer alan Karanlık Kız izle ya da The Lost Daughter izle filmi Maggie Gyllenhaal yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Elena Ferrante’ye ait filmle aynı adı taşıyan The Lost Daughter izle romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan ABD yapımı dram filminin oyuncu kadrosunda ise Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Paul Mescal, Dagmara Domińczyk, Oliver Jackson-Cohen, Peter Sarsgaard, Ed Harris gibi oyuncular yer almaktadır. Yunanistan’da tatil yaptığı sırada başka bir kadınla kızına takıntılı hale gelen ve kendisini kızlarına adamsına rağmen, kızlarının babasıyla yaşamak için evi terk etmesiyle kendisini yalnız hissetmesi ile ilgili yaşadığı sıkıntıların hikayesi anlatılmaktadır.

Dram filmleri severlerin kaçırmaması gereken filmlerden biri olan The Lost Daughter izle filminin konusuna gelirsek, İtalya'nın Floransa şehrinde bir üniversitede öğretmen olan Leda, yaz tatilini deniz kıyısında geçirmeye karar verir. Kızları Bianca ve Marta ise babaları Gianni ile birlikte yaşamak için Kanada'ya taşınmışlardır ve Leda yıllardır ilk kez kendi başına gitmekte ve istediğini yapmakta özgürdür. Yunanistan’da sessiz ve sakin bir sahil kasabasında bir ev kiralar ve günlerini kitap okuyarak kafası rahat bir şekilde geçirmeye çalışır. Sıradan ve rutin bir tatil geçirirken arada bir plajdaki insanları izler ve eski anıları kafasında canlanır.

Karanlık Kız Türkçe Dublaj izle filminde ilk başlarda Leda başkalarının düşündüklerinin bağımsız olduğunu hisseder ancak yakın zamanda özgür olamayacağının da farkındadır. Bu düşünceler onu rahatsız etmeye başlasa da düşünmekten kendini alıkoyamaz. Tatilin ilerleyen günlerinde kalabalık bir aile sahile gelir ve bu aile Leda’ya gençliğindeki gibi kendi ailesiyle geçirdiği zamanları hatırlatır ve onları izledikçe sürekli kendi gençliğine döner. Ancak çocukluğunda çok fazla mutlu anısı olmayan Leda, ailesinden ve akrabalarından gördüğü şiddet olaylarını anımsar.

The Lost Daughter Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra Leda, izlediği bu ailenin üyelerinden anne ve genç kızına daha çok odaklanmaya başlar ve Nina ve Elena ikilisinin birbirlerine karşı olan yakın ve sevecen tavırları yüzünden artık onlara saplantılı hale gelir. Ertesi gün ise Leda plajda kestirdiği sırada, ailenin kızları Elena’yı aradığını fark eder ve Elena kayıp olduğu ortaya çıkınca Leda aileye kızlarını araması için yardımcı olur ve kızı Leda bulunca herkeste bir rahatlama olur. Bu kayboluş da Leda’ya kendi çocukluğunu hatırlatır. Ayrıca kendi kızlarından Bianca’nın da küçükken sahilde kaybolmasını hatırlar.

Aile, Leda’ya teşekkür ettikten sonra Elena’nın oyuncak bebeğinin kaybolduğu için üzüldüğünü görür ancak sahilden eve dönerken oyuncağın kendi çantasında olduğunu fark eder ancak aileye söylemez. Saplantılı bir şekilde Elena’nın bebeği ile ilgilenen Leda, oyuncağa bakmaya başlar ve onu temizledikten sonra geri verip vermeme konusunda kararsız kalır. Dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Karanlık Kız izle ya da The Lost Daughter izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi Netflix Filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum