Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

6,043 İzlenme
The Matrix 2
7.2 IMDB Puanı

The Matrix 2

(The Matrix Reloaded)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 18dk
Yönetmen Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski
Sinema tarihinin en önemli film serilerinden biri olan Matrix serisinin ikinci filmi olan Matrix 2 izle ya da orijinal adıyla The Matrix Reloaded izle ismi ile 16 mayıs 2003 yılında vizyona giren bu bilim kurgu filminde Keanu Reeves muhteşem oyunculuğu ile başrolde Neo karakterini canlandırıyor. Tüm dünyada 738 milyon $ hasılat yapan serinin ikinci filminin yönetmen koltuğunda ilk filminde yönetmeni olan ve filmin senaryosunu da yazan Lana ve Lilly Wachowski kardeşleri görüyoruz.

Sitemizde Full HD izle olarak izleyebileceğiniz eskimek nedir bilmeyen bu eşsiz kült yapım Matrix 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, ise Neo artık hem seçilmiş kişi olması hem de Morpheus’un da yardımları ile Matrix’deki en güçlü karakter olmuştur ve artık ajanlar bile karşılarında duramamaktadır. Fakat hesaba katmadıkları bir ziyaretçi Zion’un geleceği ile ilgili yapılan bir toplantıda kendilerini ziyaret edecektir. Bu ziyaretçi daha önce Neo’nun yok ettiği Ajan Smith’ten başkası da değildir. Fakat Ajan Smith bildiğimiz ajanlardan değildir. Kendini kopyalayabilen ve gittikçe güçlenen bir düşman olmuştur.

Neo hem insanların son sığınağı olan Zion’u kurtarıp hem de artık kendisine gerçek bir rakip olan Smith ile uğraşırken Trinity ve Morpheus seçilmiş kişiyi kaynağa ulaştırabilmek için uğraşmaktadırlar. Serinin ikinci bölümü olan Matrix 2 Altyazılı izle filmi ilk filmde bulunan oyuncularla beraber karşımıza yeni karakterler, yeni dostlar ve yeni düşmanlarla çıkmıştır. İlk filmde önemli bir role sahip olsa da Kahin karakterimiz bu filmde daha çok önem taşıyor ve Neo’ya her zaman olduğu gibi yol göstermesinin dışında günü geldiğinde önemli bir seçim yapması gerektiğinin işaretini veriyor.

Türkçe Dublaj ve Altyazı seçenekleri ile izleyebileceğiniz bu filmde güzelliği ile baş döndüren Monica Belluci’yi de yan bir rolde kahramanlarımıza yardım ederken görüyoruz. Full HD ve 1080p seçenekleri ile izleyebileceğiniz Matrix 2 izle filminde Ajan Smith ve kopya ordusuna katılan diğer düşmanlarla beraber Zion’da makinelerin dünyasına direnen son insanların Neo ve arkadaşları ile birlikte şehirlerini ve insanlığı kurtarmak adına dişli bir mücadele vereceklerdir.

Tekrar tekrar izlenen ve her izlendiğinde farklı anlamlar çıkarılan, üzerine yıllardır düşünülen, kendine ait bir felsefe oluşturan bu başyapıt diyebileceğimiz ve 3 filmden oluşan bu seriyi anlayabilmek için içerisinde önemli anlara yer veren Matrix 2 izle yada The Matrix 2 Reloaded izle filmini kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3