Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
1,513 İzlenme
The Prodigy
5.9 IMDB Puanı

The Prodigy

(Dahi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Orion Pictures
  • Film Süresi 1sa 32dk
Senaryo Jeff Buhler
2019 yılında vizyona giren The Prodigy izle ya da türkçe adıyla Dahi izle filmi Nicholas McCarthy yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmıştır. Dahi filminin senaryosu ise Jeff Buhler’in kaleminden çıkmıştır. ABD ve Kanada ortak yapımı olan The Prodigy filmi korku ve gerilim filmleri türünde yer alırken, doğaüstü bir varlık tarafından ele geçirildiği düşünülen küçük bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Taylor Schilling, Jackson Robert Scott, Colm Feore isimleri yer almaktadır. The Prodigy türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Edward Scarka isimli seri katil, çiftliğine yapılan bir polis baskını sonucunda öldürülür. Bu baskınla aynı zamanda ise Sarah ve John çiftinin Mile adında bir çocukları olur.

Miles isimli bu çocuk ise henüz yürümeye bile başlamadan önce akıcı bir şekilde konuşmaya başlamış ve aşırı zeki ve çalışkan bir çocuk olarak büyümektedir. Mile 8 yaşına geldiğinde ise annesi ve babası onun hareketlerinde değişiklikler olduğunu fark eder. Ertesi gün ise Miles, evdeki bakıcıya bir şaka yapar ve onun yaralanmasına neden olur ancak ailesinin sorularına olayı hatırlamadığını söyler. Okulda ise bir arkadaşına saldırdıktan sonra Sarah onu psikiyatri doktoru Elaine Strasser’e götürür. Sarah doktor Elaine’ye Miles’ın geceleri uyurken kaydettiği konuşmalarını dinletir ve bunun üzerine Elaine, kaseti reenkarnasyon konusunda uzman bir arkadaşı olan Arthur’a verir. Arthur ise Miles’ın söylediklerinin eski macar dilinde “gözlerini oyacağım ve ölmeni izleyeceğim fahişe” anlamına geldiğini söyler.

Dahi Türkçe Dublaj izle filminde ise Miles’ın annesi Sarah, Arthur'un bir ruhun onun vücudunu kontrol etmek istediği iddiasına inanmak istemez. Evde ise işler hala tuhaftır ve ailenin köpeği kaybolduktan sonra Miles’ın onların yatak odasını bir monitörle izlediğini öğrenince sinirlenir. John daha sonra kardeşinin yanına gidince Sarah ve Miles evde yalnız kalır. Daha sonra evdeki sinek yoğunluğu ve gelen koku üzerine bodruma iner ve köpeklerinin ölüsü ile karşılaşır. Daha sonra Miles, köpeği sürekli rüyasında gördüğünü ve tekrar görmemek için onu öldürdüğünü söyler. Olayların ilerleyişine daha fazla fazla dayanamayan Sarah, Miles’ı Arthur’a götürür ve Arthur, Miles’ın içindeki karanlık ruhla iletişime geçebilmek için onu hipnoz eder. Hipnoz sırasında Miles, ailesinin Macar göçmeni olduğunu ve Arthur’u Miles’ı taciz etmekle suçlamakla tehdit edince Arthur seansı bitirir.

Seanstan sonra Arthur, Miles’ın uzandığı koltukta tırnaklarıyla oyulmuş Scarka işaretini bulur ve Sarah'ı arayıp ve Miles'ın vücudunu Edward Scarka’nın ele geçirdiğine inandığını ve seri katil olarak öldürme çılgınlığına devam etmek için geri dönmeye çalıştığını söyler. Sarah bunun üzerine Edward'ı araştırır ve Miles'ın doğumundan sadece birkaç dakika önce öldüğünü öğrenir ve ikisininde iki farklı renkli gözü olduğunu fark edince şaşkına döner. John ve Sarah çifti, Miles'ı devlet kontrolüne vermeye karar verir, ancak yolculuk esnasında Miles, John'u bıçaklar ve kaza yapmasına neden olur ve John kazadan sonra komaya girer. Evde ise olan bitenden habersiz olan Sarah, Edward'ın suçlarıyla ilgili bir gazete yazılarını toplarken onun son kurbanı Margaret St. James'in bir kitabını bulur ve Edward’ın Margaret için geri dönmeye çalıştığını fark eder ve Edward'ın Miles'ın vücudundan gitmesi için Margaret'i öldürmeye karar verir.

The Prodigy filminde Sarah, Miles'ı uyku hapıyla uyuttuktan sonra Margaret'in çiftlik evine götürür ve küçük bir yalanla onu içeri girmeye ikna ederek Margaret’in evine girerler. Ancak ona silahını doğrulttuktan sonra ateş edemez. Bu sırada Miles içeri gelerek büyük bir bıçakla Margaret’a saldırır ve birkaç kez onu bıçaklar. Sarah ise Edward’ın Miles'ın vücudundan gittiğine inansada Edward onun ruhunu çoktan ele geçirmiştir. Sarah ise durumu fark edince onu öldürmek için ateş açar ancak yakınlardaki bir çiftçi onu tüfeğiyle vurarak öldürür. John ise komada kalmaya devam ederken Miles, geçici olarak koruyucu aileye verilir. Gerilim filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz The Prodigy - Dahi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi gerilim filmleri dileriz.