Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,896 İzlenme
The Reckoning
4.7 IMDB Puanı

The Reckoning

(The Reckoning)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fourth Culture Films
  • Film Süresi 1sa 50dk
Yönetmen
Senaryo Ed Evers-Swindell, Charlotte Kirk, Neil Marshall
2020 yılında vizyona giren The Reckoning izle filmi, Neil Marshall’ın yönetmenliğini yaptığı İngiltere yapımı bir filmdir. Senaryosu Marshall, Charlotte Kirk ve Edward Evers-Swindell isimleri tarafından yazılan The Reckoning full izle filmi macera ve korku filmleri türünde yer alan bir dram filmidir. Kocasını vebadan kaybettikten sonra cadı olmakla suçlanan bir kadının hikayesini anlatan bu filmin oyuncu kadrosunda ise Charlotte Kirk, Joe Anderson, Steven Waddington, Sean Pertwee gibi oyuncular yer almaktadır.

The Reckoning Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Grace Haverstock isimli kadın, Büyük Veba sırasında kocasını kaybettikten sonra haksız yere cadı olmakla suçlanır ve İngiltere'nin en acımasız cadı avcısı Yargıç Moorcroft'un gözetimine bırakılır. Masumiyetini kararlılıkla korurken fiziksel ve duygusal işkenceye katlanmak zorunda kalan Grace, Şeytan'ın kendisi onun zihnine girmeye başlarken kendi içindeki şeytanlarla yüzleşmek zorundadır.

The Reckoning altyazılı izle filmi, kadınlara yönelik zulmün üzerinde durmaktadır. Grace'in arkadaşı Kate, arkadaşını savunmaya çalışırken kocası tarafından arabalarında saldırıya uğrar ve yine de savaşır ve onun durumunda hızlı ve daha güçlü bir rakibi yener. Onu boğmaya çalıştığında iter, sonra yerde yatarken onunla alay ederken, atlarına bir taş atar ve çember kafasının yarısını keser ve onu öldürür. Pek çok kadını ateşe vererek ölüme mahkûm eden Witchfinder Moorcroft, Squire'ın şatosunda diri diri yakılır.

Yıllar önce Grace 7 yaşındayken babasının önünde annesini büyücülükten mahkum edip yakmasının aksine, Grace kasıtlı olarak yakılmamıştır. Grace, Squire'ın hizmetkarı Edwin'in yardımıyla bebek Abi'nin kaçışını planlamıştır. Edwin'in planı, vebadan ölen başka bir mahkumun kolunu kesmek ve kanını Edwin'in daha sonra Moorcroft'a sunacağı bir şaraba katmaktır. Grace, cadı bulucuyla da görüşmek ister ve oraya vardığında Moorcroft'a, Grace ile birlikte yakılarak ölüme mahkum edilen kızı kurtulduğu sürece büyücülük yaptığını itiraf edeceğini söyler. Moorcroft bu teklifi kabul eder, ancak yalnızca Abi'nin yardımcısı Ursula tarafından büyütülürse, bu da onun Moorcroft'un kadın düşmanlığı ve zulüm sistemine dalmış olarak büyüdüğü anlamına gelmektedir.

Moorcroft ayrıca Grace'e şarabı onunla içmesi konusunda ısrar eder ve veba bulaşmış olsa bile reddedemez ve içemez. Onu habersiz alarak, hareket edememesi için iki işkence aletiyle ellerini masaya saplar. Grace sonunda onu sıradan bir adam olarak görür ve ona yıllar önceki annesini hatırlatır. Daha sonra Ursula gelir ve Grace'e saldırır. The Reckoning izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın