Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,255 İzlenme
The Swarm
5.3 IMDB Puanı

The Swarm

(La nuée)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Capricci Films, Netflix
  • Film Süresi 2sa 21dk
Yönetmen
Senaryo Jérôme Genevray, Franck Victor
2020 yılında vizyona giren Fransa yapımı La Nuee izle ya da The Swarm izle filmi Just Philippot yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılırken senaryosu Jérôme Genevray ve Franck Victor isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Dram ve korku filmleri türünde yer alan The Swarm full izle filminin oyuncu kadrosunda ise, Suliane Brahim, Sofian Khammes, Marie Narbonne, Raphael Romand, Nathalie Boyer gibi isimler yer almaktadır.

Netflix Filmleri arasında yer alan The Swarm türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bekar bir anne olan Virginie Hebrard, geçimini sağlamak ve kızı Laura ile küçük oğlu Gaston için çiftliğinde bir sürü yenilebilir çekirge yetiştirmektedir. Virginie, yeteri kadar çekirge üretemediği için borçları artmaktadır ve gün geçtikçe çekirgeler neredeyse hiç yumurta bırakmaz. Bağcılık yapan ve ondan hoşlanan Karim ise, ailenin hayatta kalabilmesi için ona borç verir. Ancak Virginie, parayı kendisi için kazanmak ve borcunu mümkün olan en kısa sürede ödemek ister.

Kızı Laura ise annesini çiftliği satmaya ve yeni bir yere taşınma konusunda ikna eder. Çünkü çekirge yetiştiriciliği yüzünden okulunda arkadaşları tarafından sürekli alay konusu olmaktadır. Virginie ilk başta bu duruma sıcak bakmasa da iflasın eşiğinde oldukları için gün geçtikçe psikolojisi bozulmaktadır. Ancak bir gün Virginie, Geodesic Dome adı verilen yapıyı yerle bir eder ve elinin yaralanmasına neden olur. Ancak bu olaydan sonra çekirgelerin, onun kanıyla beslendiklerini ve yumurtlamaya başladıklarını fark eder. Çekirgeler çoğaldıkça ve sağlıklı olarak büyümeye başladıklarında Virginie açgözlülük yapar ve belirli önlemler alır.

The Swarm altyazılı izle filmin Virginie'nin işleri açılmaya başlayınca çiftliği satma ve taşınma işinden vazgeçer. Bu durum kızıyla arasının açılmasına neden olur ve Laura, onun yokluğunda çekirgeleri serbest bırakarak ortalığı yıkar. Ancak kaçan çekirgeler erkek kardeşine ve evcil hayvanına saldırdığında Gatson kaçmayı başarır ve Laura, hayvanın cesedini bulur. Ancak bu kötü ve dehşet verici olaylara rağmen Virginie kanla beslenen çekirgeleri yetiştirmekten vazgeçmez. Daha sonra çekirgelerin sayısının artmasıyla birlikte onları beslemek için bulduğu kanlar yetersiz kalınca kendi kanını kullanmaya başlar ve fiziksel olarak kendini zayıf hissetmeye başlar.

Açgözlülüğü yüzünden gözü dönmeye başlayan Virginie, komşusunun köpeğini kaçırarak çekirgelerine yem eder ve bu yeterli gelmeyince başka bir inek çalıp onu da çekirgelerine verir. Laura ise bu durumu öğrendiğinde dehşete kapılır ve evi terk eder. Olaya dahil olan Karim ise her şeyi öğrendikten sonra çekirgelerin yetiştirildiği kubbeyi ateşe verir ancak ateş çekirgeleri öldürmez ve çekirgeler Karim’e saldırarak onu öldürürler. Korku filmleri severlerin Netflix filmi The Swarm izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın